Rally Dakar

Takhle vypadá start nejdrsnější rallye na světě! Reportáž

Čech Martin Kolomý s Tatrou zazářil, když vyhrál první etapu kamionů na Dakaru. Pak ale přišly technické problémy a teď se Češi s kamiony snaží probojovat zpátky do první desítky. Podívejte se, co všechno předchází samotnému startu tohoto závodu a jak vypadá zákulisí soutěže.

Právě v těchto dnech vrcholí v Jižní Americe nejnáročnější motoristický závod světa - slavná rallye Dakar. Závodu na hranici lidských i technických možností ale předchází tvrdá práce a obrovské úsilí, které se odehrává téměř bez diváků. Pár dní před startem totiž musí tým připravit auta a zázemí před samotným příjezdem pilotů.

Související obsah

Parta mechaniků proto ladí poslední věci. Těmhle klukům před závodem začíná opravdu dlouhá šichta plná probdělých nocí bez ohledu na počasí či nadmořskou výšku. Pilot Martin Kolomý před lety vzešel právě z jejich řad.

"Takhle vlastně začala moje kariera na Dakaru. Tím, že jsem začal jako mechoš, pak jsem další ročník jel rychlou asistenci. To zjistili, že je nesmysl, protože jsem začal ujíždět i těm závodním kamionům, pro který jsem jel rychlou asistenci a od té doby se motám v závodních autech," prozradil Martin Kolomý.

Související obsah

Když je vše hotovo, odjíždějí auta na uzavřené parkoviště, kde zůstanou až do startu. O tom, jak začíná jedno báječné šílenství, které sleduje celý svět, natáčel Aleš Vašíček.

vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události