Ford

Všestrannost a komfort: Ford povýšil své dodávky na nový level

Všestrannost a komfort: Ford povýšil své dodávky na nový level
Zdroj: Ford

Ford Transit Custom a Tourneo Custom nastavují nová měřítka ve třídě lehkých užitkových a osobních vozů s nosností do jedné tuny. Přepracovaná verze dodávek teĎ míří do Česka.

Ford by rád s novou verzí Transit Custom udržel pozici nejprodávanější dodávky v Evropě. S osobní dodávkou Tourneo Custom chce zase vedle firem oslovit třeba i větší rodiny, přitlačil proto na komfortu a variabilitě.

Nové verze dostaly výrazný vzhled, nejen v přední části. Zatímco dříve měly Trasit Custom a Tourneo Custom kratší kapotu a masku chladiče rozdělenou na dvě části, teď se kapota prodloužila a navazuje na jeden velký mohutný kryt ve stylu Aston Martin a ostatních modelů Fordu.

Související obsah

Výraznou změnou prošly také světlomety a oba nárazníky, provedení je sportovnější a tak obě verze vozu dostávají agresivní vzhled.

Velkým překvapením je interiér a palubní deska převzatá z nové Fiesty, jejíž základem jsou výrazně horizontální prvky, které zdůrazňují šířku interiéru. Nechybí osmipalcový dotykový displej s hlasovým ovládáním, navigací a s možností propojení chytrého telefonu.

Řidič a spolujezdec mají po ruce pět nápojových držáků, USB vstup, 12V zásuvku a spoustu odkládacích prostor o objemu až 25 litrů.

S Tourneo Custom chce Ford oslovit nejen firmy zajišťující přepravu menšího počtu, cestujících ale také třeba větší rodiny. Interiér osobní dodávky tak dostal punc prémiovosti. Pohodlí v autě najde až devět osob.

Zadní dvě řady tvoří šest samostatných sedaček, které se dají libovolně sklápět, posouvat, otáčet a vyjímat. Prostor s tak dá skvěle přizpůsobit, třeba pro malou konferenci nebo rodinnou svačinu.

Ford přidal na kvalitě materiálů a také na výbavě a asistenčních prvcích. Dodávky dostaly třeba inteligentní omezovač rychlosti, který dokáže číst dopravní značky a samočinně upraví rychlost. Nechybí adaptivní tempomat, hlídač mrtvých úhlů s funkcí upozornění na přijíždějící vozidla při couvání z parkovacího místa do vozovky. Předkolizní asistent zase umí detekovat chodce.

Oba vozy jsou dostupné pouze s pohonem předních kol a pohonnou jednotkou zůstává již známý dvoulitrový turbodiesel s označením EcoBlue. Na výběr jsou tři varianty 77, 96 a 125 KW.

Volit je také možné dvě výšky střechy, dvě verze rozvoru náprav a několik variant karoserie.

Na vrcholu nabídky nové řady Transit Custom stojí varianta Sport, poháněná výlučně motorem o výkonu 125 kW. K dispozici je v osmi různých variantách karoserie a sedadel, a to s krátkým i dlouhým rozvorem náprav. Nový vzhled má i charakteristická dvojice pruhů na kapotě motoru – nově v kontrastním provedení pruhů s černým základem a oranžovými nebo stříbrnými akcenty. Na sportovní styl exteriéru navazuje také interiér s dekorativním provedením sedadel v částečném koženém čalounění Ebony.

Verzi Tourneo Custom v základní verzi Trend můžete pořídit za necelých 900 tisíc korun a druhou verzi Transit Custom za necelých 700 tisíc korun. S verzí Plug-in Hybrid lze počítat až příští rok.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ford

Důležité Události