TSK Praha

Takhle se opravují silnice na Žižkově. Přejet dodávkou a hotovo

Za necelých 15 minut si dvojice silničářů poradila s výtlukem, který komplikoval dopravu na pražském Žižkově. Ovšem jejich styl je poněkud překvapující. Díru zaplnili asfaltem, který párkrát přejeli koly dodávky. A bylo hotovo.

Neobvyklý pracovní postup v ulici Jana Želivského zarazil i přihlížející Pražany, jeden z nich si „opravu“ natočil. „Oprava probíhala ve středu cca od 13 hodin a trvala asi 15 minut. Tento výtluk opravují už poněkolikáté, vždy se opět objeví. O víkendu má sněžit a mrznou, dá se předpokládat, že tam „záplata“ opět dlouho nevydrží,“ popsal nám autor záběrů.

Video nám poskytl a také ho zveřejnil na sociální síti. I tam styl záplatování vyvolal spoustu reakcí. „Takhle teď opravuje silnice?“ „Zřejmě nova technologie...“ zní v příspěvcích. A další dodává: „Je to smutné, ale bohužel tento způsob oprav je asi standard, viděl jsem to již takto dělat vícekrát. Podle toho to také vypadá...“

Související obsah

Přesně v tomhle duchu hájí styl opravy Technická správa komunikací (TSK), příspěvková organizace, která silnice v Praze udržuje.

„Na záběrech je zachycena provizorní havarijní oprava závady k zachování bezpečné sjízdnosti komunikace. K tomuto postupu se přistupuje v případech, kdy je nutné okamžité odstranění rizika poškození zdraví a majetku uživatelů pozemních komunikací,“ vysvětluje mluvčí TSK Barbora Lišková.

V konkrétním případě v ulici Jana Želivského zajišťovala opravu pro TSK firma J.i.P. Dopravní značení, která se specializuje mimo jiné na drobné opravy komunikací asfaltovou směsí. Cenu takové čtvrthodinové „akce“ TSK odhaduje na dva až tři tisíce korun včetně dopravy a označení pracovního místa.

Použití speciální modifikované asfaltové směsi pojiva a kameniva umožňuje rychlou opravu za studena s minimálním omezením dopravy.

Související obsah

A podle TSK je v pořádku i zmíněný pracovní postup. „Směs se rozprostírá ručně s použitím ručního nářadí včetně pěchů. Pojezd operačním vozidlem za účelem zhutnění směsi je z hlediska nutnosti rychlého řešení havarijní situace přípustné a čas dopravního omezení se tím zkracuje,“ říká mluvčí TSK.

Každopádně připouští, že jde jen o provizorium. „Jedná se o rychlou provizorní opravu, než bude provedena oprava definitivní za použití živičných směsí obalovaných za horka, která si vyžádá delší čas dopravního omezení. Celková rekonstrukce se připravuje, ale vzhledem k probíhající rekonstrukci ulice Husitská a nutnosti koordinace akce se správci poduličních sítí, bude provedena až v příštích letech,“ dodala Barbora Lišková.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu TSK Praha

Důležité Události