Přestupky

Horor na českých silnicích! Toto natočily kamery ve vašich autech

Na českých silnicích se dají natočit neuvěřitelné zkraty některých řidičů. Redakce TN.cz dostala záběry, na kterých řidičům nedělá problém ignorovat zákaz předjíždění, jezdit přes přejezd, když svítí výstražná světla nebo předjíždět na dálnici zprava.

Velkou reakci vyvolaly záběry, které minulý týden natočil na dálnici D1 mezi Vyškovem a Brnem. Do rychlého pruhu před něj přejel řidič bílé octavie. Podle autora videa byl nebezpečný manévr mstou za to, že předtím autor dostatečně rychle neuhnul z levého pruhu. Čtenáři TN.cz ale v anketě spíše vyjádřili názor, že octavie měla druhý vůz ve slepém úhlu a řidič jej prostě neviděl.

Související obsah

Do redakce TN.cz přišlo několik podobných videí, které kamery řidičů zachytily na českých silnicích a dálnicích. Ustanovení, že "Mimo obec se na pozemní komunikaci o dvou nebo více jízdních pruzích vyznačených na vozovce v jednom směru jízdy jezdí v pravém jízdním pruhu. V ostatních jízdních pruzích se smí jet, jestliže je to nutné k objíždění, předjíždění, otáčení nebo odbočování," zřejmě nic neříkalo řidičce stříbrného kombíku.

Zatímco autor videa jel ale spořádaně za ní a čekal, až levý pruh uvolní, nervy na uzdě neudržel řidič červené škodovky. Ten se kolem aut v rychlém pruhu prohnal v pravém pruhu a před řidičkou, která levý pruh blokovala, se přeřadil do levého, aby mohl předjet kamion.

Související obsah

O přísný trest, konkrétně o zákaz řízení na půl roku až rok, sedm bodů a pokutu ve výši 5 až 10 tisíc korun, si koledoval motorkář, který dojel k přejezdu, na němž blikala výstražná světla. Motorkář ale nečekal, než přejede vlak a přes koleje přejel. Vlak se místem prohnal zhruba za 10 vteřin.

Stejný postih riskoval řidič šedého SUV na jižní Moravě. Na vytížené silnici I/52 u odbočky na Pasohlávky ignoroval nejen plnou čáru, ale i značku zakazující předjíždění, přejel do protisměru a prohnal se kolem pomalejších aut.

Kapitolou samou pro sebe je ohleduplnost k autům s právem přednostní jízdy, tedy k vozidlům integrovaného záchranného systému. Už z dálky musel vidět a slyšet sanitku řidič červeného vozu. Zatímco ale za ním jedoucí autor videa záchrance uhnul, za červeným autem museli záchranáři skoro zastavit, než se řidič uráčil uvolnit cestu.

Související obsah

Jedno z nich videí zachytilo, že řidičům stále dělá problémy pravidlo ZIPu, tedy střídavého řazení. Kamera natočila, jak před zúžením na dálnici začne nesmyslně kličkovat kamion.
 

Buďto si řidič nevšiml, že je provoz sveden do pravého pruhu, nebo se snažil "vyškolit" řidiče, který, mimochodem podle pravidel, chtěl jet v levém pruhu až k místu, kde je provoz sveden do jednoho pruhu a až tam se chtěl přeřadit do průběžného pruhu. Kamioňák ho téměř namáčkl na svodidla.


Natočili jste podobné peklo na českých silnicích? Pošlete nám video na zpravy@nova.cz! Díky

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Přestupky

Důležité Události