Automobilky

Tahle auta v Česku nikdo nechce. Prohlédněte si letošní propadáky

Tahle auta v Česku nikdo nechce. Prohlédněte si letošní propadáky
Zdroj: Automobilky

Během prvního čtvrtletí letošního roku se v Česku prodalo 67.873 aut. To je o maličko méně (0,3 procenta) než v posledním kvartále loňského roku. Třeba oktávky se prodávají v tisících, ale na trhu jsou i modely, které kupce hledají jen hodně těžko a nebo taky vůbec. O jaká auta je nejmenší zájem?

Mladoboleslavská Škoda zaznamenala nejlepší první kvartál v historii, když prodala od začátku ledna do konce března 22.674 vozů. Z toho bylo 7047 oktávií. Následovaly fabie (5812) a rapidy (3740).

Škodovka tak zvýšila za tři měsíce odbyt o 12 procent na 22.674 prodaných vozů. Druhý Volkswagen zaznamenal pokles o 23 procent na 6263 aut a třetí Hyundai si v prodejích pohoršil o devět procent, když prodal 4551 vozů. Následují Ford, Dacia a Kia. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Související obsah

Podíl prodávaných aut s dieselovým motorem klesl na 32 procent z loňských 41 procent. Mnohem více se prodávají benzinová auta s podílem přes 65 procent, aut na CNG se prodalo jen necelé jedno procento.

Největší zájem byl už tradičně o SUV s 28 procenty trhu, nižší střední třída má na trhu pětinový podíl a malé vozy si koupilo 17 procent zákazníků.

Na trhu je řada úspěšných modelů, ale také propadáky, které o zákazníky nezavadí. U některých je to dáno cenovkou, u některých pohonem a u některých i designem.

Supersporty a nejluxusnější auta samozřejmě nepočítáme, u těch je každý prodaný kousek úspěchem. I když třeba takového Maserati Ghibli už se letos prodaly 4 kusy, Po dvou kupcích si našly i Ferrari 812 Superfast či Nissan GT-R.

No nic, podívejte se na výběr nejméně prodávaných aut v letošním roce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Automobilky

Důležité Události