Agresivní řidič

Autobusák vytlačil řidičku a ještě jí nadával. Už je bez práce

Řidič autobusu, který na kruhovém objezdu v Mladé Boleslavi agresivní jízdou vytlačil ze silnice řidičku a ještě ji šel urážet, přišel o práci. Policie ho navíc vyšetřuje kvůli hrubému porušení předpisů. Na záznamu navíc policisté objevili další hříšníky, kteří si také připíšou trestné body.

Autobus i auto vyjížděly z kruhového objezdu. Autobus se ale před auto nacpal z vnitřního pruhu. Řidička musela prudce brzdit, aby ji desetitunové monstrum nesešrotovalo. "Hodně jsem se ho lekla. Měla jsem strach," prozradila žena televizi Nova.

Související obsah

Tím to ale neskončilo. Autobusák zastavil, zablokoval celý jízdní pruh, vystoupil, odhodil cigaretu a zamířil k řidičce. "Naučte se vyhlášku! Z prostředka kruháče má přednost ten, kdo ho chce opustit! Krávo!!" spustil.

S jeho osobitým výkladem ale nesouhlasí dopravní expert Roman Budský. "Za přejetí do jízdního pruhu spojeném s ohrožení řidiče, který v tom pruhu jede, bude přiděleno řidiči 5 trestných bodů," řekl Budský.

A těch prohřešků je víc: autobus dost dlouho blokoval dopravu, řidič linkového autobusu nesmí v kabině kouřit a jeho zaměstnavateli se rozhodně nelíbila ani jeho hrubost. Ředitel společnosti Arriva Střední Čechy František Soumar řekl TV Nova, že agresivní řidič už pro firmu pracovat nebude.

Související obsah

"I vaším prostřednictvím bychom se paní řidičce chtěli moc omluvit. Řidičů je sice obrovský nedostatek, ale to neznamená, že si můžou dovolit být na lidi kolem sebe sprostí, všechno má své hranice," dodal mluvčí Arrivy Roman Herden.

Řidička omluvu přijala a vzkázala, že si jí váží.

Přes zmíněný kruhový objezd dál jezdí. Ve středu ho musela projet cestou na policii, kde vypovídala. "Respekt tam určitě je. Obzvlášť, když jede větší vozidlo, jako třeba autobus nebo kamion," přiznala žena.

Případ šoféra autobusu, který se odehrál na kruhovém objezdu na okraji Mladé Boleslavi, bude mít dohru i pro další řidiče.

"Kamerový záznam vyhodnocujeme a v této chvíli je zřejmé, že budeme řešit dopravní přestupky i u dalších řidičů," potvrdila TV Nova mluvčí mladoboleslavských policistů Lucie Nováková.

Na záznamu je vidět další autobusák, který vyjel ze zastávky patrně bez blinkru, chodec, který přechází na červenou a také řidič, který předjíždí přes plnou čáru. To vše na pouhých pár stech metrech během několika minut.

vbo, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události