Rychlost

Na D1 se chystá nová past na řidiče. Kamery budou zlatý důl

Na dálnici D1 se nově bude měřit rychlost i na dalším z opravovaných úseků. Kamery se během dvou měsíců tentokrát objeví u Jihlavy. Systém nepořizuje Ředitelství silnic a dálnic, ale jihlavský magistrát. Peníze za případné pokuty tak půjdou do rozpočtu města.

Maximálně 80 km/h, jinak tisícikorunová pokuta. Řidiče na dálnici D1 čeká další strašák.

Kamery budou rychlost hlídat na úseku mezi Jihlavou a Velkým Beranovem, nainstalují je tam během jednoho maximálně dvou měsíců.

Související obsah

Bude to vůbec poprvé, kdy je nebude pořizovat ŘSD, celý měřící systém zaplatí ze svého jihlavský magistrát.

“Zastupitelstvo města Jihlavy odsouhlasilo nákup kamerového systému včetně softwaru. Hodnota je do dvou milionů korun,“ říká mluvčí jihlavského magistrátu Radek Tulis.

I tak se to vyplatí. Kamery dost pravděpodobně budou pro město něco jako zlatý důl. S dodržováním rychlosti v opravovaných úsecích si totiž moc řidičů hlavu neláme. Během pár minut lze v opravovaném úseku napočítat desítky řidičů, kteří by platili pokuty.

A peníze mají jít do rozpočtu obce, pod kterou měřený úsek spadá. Vybrané peníze by dotčená obec měla investovat do bezpečnosti silničního provozu ve svém okolí.

Snad to v Jihlavě vymyslí lépe, než před pár dny v jedné nizozemské vesnici:

 

Související obsah

Kamery už fungují i na dalších dvou opravovaných úsecích D1 - u Šternova a Velkého Meziříčí. Loni na podzim tam během tří měsíců překročilo rychlost více než 20 tisíc hříšníků. Z toho 40% bylo cizinců.

Víc než tři čtvrtiny řidičů, kteří v pasti uvízli, už tisícikorunovou pokutu zaplatily.

Od května by navíc mělo ŘSD spustit úsekové měření rychlosti na opravované D1 i mezi Hořicemi a Koberovicemi.

TV Nova / TN.cz,
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rychlost

Důležité Události