Bezpečnost

Pozor na levné reflexní pásky! Neodráží světlo, řidiči vás neuvidí

Pozor na levné reflexní pásky! Neodráží světlo, řidiči vás neuvidí
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Česká obchodní inspekce zjistila, že na trhu v ČR je v nabídce a prodeji reflexní pásek, který odráží méně světla. Na silnici tak řidič nemusí chodce nebo cyklistu zaregistrovat včas a může dojít k neštěstí.

Reflexní vrstva je v červené barvě, zadní strana pásku je bílá. Výrobek byl prodáván ve vietnamské prodejně - bez obalu, nebyl opatřen označením CE a žádným jiným značením, ani povinnými informacemi poskytovanými výrobcem.

Související obsah

Inspektoři v písecké prodejně pásky stáhli z prodeje, ale je pravděpodobné, že takových pásků je na trhu víc.

Pásek z měkkého plastu má rozměry 22 x 3 cm. Některé děti pásky používají na hraní, ale reflexní prvky mají mít hlavně ochrannou funkci. Měly by odrážet světlo a ve tmě upozornit řidiče, že se kolem vozovky pohybuje chodec nebo cyklista, který si takový pásek navlékne.

Související obsah

Inspektoři ČOI zjistili, že pásek předpokládanou ochranu rozhodně nezajišťuje. “Reflexní pásek odráží méně světla, tudíž řidič motorového vozidla chodce neuvidí včas, může dojít ke sražení chodce a k jeho zranění. Výrobek není v souladu s technickými požadavky na osobní ochranné prostředky,“ doplnil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Bezpečnost

Důležité Události