Hasiči

Hasiči jeli k nehodě dlouhé minuty. Řidiči ignorovali uličku

Zase ta ulička. Pravidlo, které se řidiči v Česku zřejmě nikdy nenaučí. Hasiči z Rudné kvůli nim v pátek jeli k vážné nehodě autobusu dlouhé minuty. Kolonou si na dálnici D5 museli razit cestu a necelé 3 kilometry jeli skoro čtvrt hodiny.

Na záznamu, který pořídila jednotka sboru dobrovolných hasičů z Rudné, je vidět jejich nájezd na D5 rovnou do kolony. Na druhém konci v tu dobu byla nehoda autobusu a několika aut. Bylo potřeba vyprostit zraněné lidi! Normálně by u nich byli hasiči během chvilky. Jenomže jim v cestě stály desítky aut.

Většina řidičů naprosto ignorovala pravidlo, podle kterého je potřeba v každé koloně nechávat uličku a umožnit průjezd záchranným složkám. Předem!

Související obsah

Video ukazuje, jak se ulička složitě tvoří až ve chvíli, kdy je hasičské auto uvízlé v koloně. Někteří řidiči a řidičky dokonce stojí vedle svých aut a marnou snahu hasičů pozorují.

Průjezd od Rudné směrem na Prahu na 2. kilometr dálnice D5 (tedy necelé 3 kilometry) trvá téměř 15 minut!

V místech je kvůli opravám omezený provoz a dopravní situace je tam každý den hodně komplikovaná. To ale šoféry neomlouvá. Měli by si do kolony rovnou najíždět ke krajům tak, aby uprostřed dvou pruhů mohli projet záchranáři.

Související obsah

Až v posledních metrech to omezení neumožňuje, protože kvůli bariéře nezbývá na uličku dost místa. “Ani před zúžením nebyla vytvořená záchranná ulička, je smutné, že někteří řidiči místo vytvoření uličky si raději natáčejí průjezd složek IZS a svými vozidly jim blokují průjezd....“ komentují videozáznam hasiči z Rudné.

Záznam zveřejnili bez zvuku, jinak by byly slyšet jejich rozzlobené a zoufalé reakce. A ty nebývají zrovna slušné... “Děkujeme řidičům, kteří se snažili o vytvoření uličky, ale kvůli bezohlednosti ostatních se to minulo účinkem. Apelujeme na všechny řidiče, aby záchrannou uličku vytvářeli vždy, když dojíždí do kolony, složkám IZS ušetří spoustu času který může chybět na místě události,“ dodávají hasiči.

Když konečně dojeli na místo, byla u nehody už jednotka z Prahy. I ta se tam ale musela složitě probojovat.

Na místě se srazil autobus s kamionem a dvěma dodávkami. Hasiči nakonec vážně zraněného spolujezdce z autobusu vyprostili a pomohli ho naložit do vrtulníku. Při nehodě se lehce zranili další čtyři lidé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události