Bezpečnostní pásy

Drsné VIDEO: Co se po nárazu stane s nepřipoutanou posádkou?

Jedete podle předpisů, užíváte si pohodu za volantem a najednou vás sestřelí jiné auto zboku nebo zezadu. Co se v takových chvílích děje s posádkou osobního vozidla, autobusu nebo náklaďáku? A jaký je rozdíl mezi tím, když jsou lidé připoutaní, nebo si pásy nezapnou? Podívejte se na video, ale pozor, některé záběry jsou poněkud drsné.

Sestřih koluje na sociálních sítích. A upozornil na něj na své facebookové stránce i český BESIP s prostým komentářem: Proč je připoutání důležité...

Další komentáře tyto záběry vlastně ani nepotřebují.

Související obsah

Podle celosvětových průzkumů je poutání na předních sedačkách v současné době už skoro samozřejmostí. Na zadních je ale disciplína o dost slabší a ještě horší to bývá v autobusech.

Podle statistik zemře v autě každý čtvrtý nepřipoutaný spolujezdec, na zadních sedadlech jde dokonce o každého druhého. Celkově umírají nepřipoutaní lidé 8krát častěji, než ti nepřipoutaní.

Související obsah

A následky můžou být fatální i při zdánlivě lehčích nehodách. Pokud narazíte hlavou do předního skla při rychlosti 50 km/h, je to podobné, jako byste vyskočili ze třetího patra. Podívejte se sami...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události