Závody

Šílené závody malotraktorů: Bláto cákalo na diváky, šlo o stroje!

Ve Vitonicích na Kroměřížsku se konaly závody podomácku vyrobených malotraktorů. V blátivém terénu rozhodně nebyla nouze o dramatické chvíle, což ocenili hlavně diváci. Podívejte se sami ve videu pod titulkem článku.

Cestou necestou, s malotraktorem do Vítonic dorazily na tři desítky nadšenců. Nejen ze střední Moravy, ale také ze Slezska, jižních nebo západních Čech přijeli poměřit síly a vyměnit si zkušenosti.

Tyhle pomalé, ale o to silnější kabriolety staví z toho, co je po ruce a věnují jim každou volnou chvíli. Samozřejmostí je, že většina hrdých majitelů má své traktory pojmenované. Hrdí řidiči se svěřili se jmény Waldemar, Myšák, Julča nebo miminko.

Tisíce koní soutěžily ve třech disciplínách - slalomu, tažení břemene a divácky nejatraktivnějším závodě s průjezdem bahenním příkopem. Po několika uplakaných dnech bylo nejdůležitější zvolit správné obutí.

Související obsah

Závody ale všichni nedokončili. Traktor jednoho muže například přišel o poloosu, nevydržela tah dvoumetrákového bloku betonu. "Spíš to bahno, které se nalepilo, které jsem tahal před sebou, tak už to bylo hodně těžké a ten stroj už to prostě nedal. Smůla, no," popsal účastník.

Do Vítonic přijel rekordní počet soutěžících i diváků, kteří se přesvědčili, že traktor není jen na práci, ale i pro zábavu. A všichni, s nimiž mluvil reportér TV Nova, byli nadšení.

Zdeněk Čík/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události