Testování

Ztracený v záplavě crossoverů? Ne, VW T-Roc vyčnívá z řady

Volkswagen si dal s crossoverem na čas. Svůj model s logem VW vypustil až v okamžiku, kdy byl rybník plný. Ale T-Roc mezi ostatními nezapadl. Na poměry konzervativního koncernu jde o zajímavě střižené hravé auto, které má navíc velmi slušné jízdní vlastnosti.

Skalní příznivci golfů možná budou protestovat, ale Adam T-Roca pasoval na nejhezčí aktuální volkswagen na trhu. Rozhodně není tuctový. I když je těchto malých esúvéček všude plno a je to tak trochu nuda, T-Roc dokáže zaujmout.

Související obsah

Základní verze se navíc vejde pod půl milionu, což je na VW dost slušná cena. Na několika detailech je vidět, že ve Wolfsburgu museli při výrobě šetřit, ale celkově namíchali povedený koktejl.

Je jasné, že Volkswagen cílí na mladší klientelu – stylem, výbavou, designem i variabilitou prostoru. A taky je evidentní, že to není žádný velký dobrodruh, ale spíš aktivní městský kavárník. Uvnitř je na tom s prostorem o trochu hůř než Golf a taky podvozek je i na malé SUV dost nízko. Na druhou stranu má spoustu odkládacích prostor, slušný kufr a všechno tak nějak na svém místě.

V nabídce jsou čtyři motory: naftový dvoulitr o výkonu 110 kw a tři benzínové jednotky (litrová s výkonem 85 kw, 1,5 l a 110 kw a 2.0 l o výkonu až 140 KW). T-Roc se dá pořídit i ve verzi R-Line, s kvalitnějším zpracováním a sportovnějším charakterem. Jak už to tak u VW bývá, při rozšiřování výbavy je však potřeba počítat s rychle naskakující celkovou cenou.

Související obsah

Volkswagen dokáže pro T-Roca namíchat 24 barevných kombinací, my jsme si vybrali bílou a zkusili jsme, jestli se v té nudné barvě neztratí. A neztratil… Podívejte se sami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události