Volkswagen

SUV frčí, ale je tohle správná cesta? T-Roc přijde o střechu

SUV frčí, ale je tohle správná cesta? T-Roc přijde o střechu
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen uvede v rámci velké modelové ofenzivy na trh své první otevřené SUV. Nový kabriolet vznikne na základě modelu T-Roc. Tento model začne vyrábět od prvního pololetí roku 2020 v Osnabrücku. Investice do výroby přesáhnou 80 milionů eur.

Německá automobilka upevňuje své postavení v kategorii SUV. T-Roc už teď udává nová měřítka v segmentu kompaktních SUV. A Volkswagen jde ještě dál.

„S kabrioletem T-Roc rozšíříme nabídku o mimořádně emocionální variantu. Mám velkou radost, že tímto krokem můžeme navázat na bohaté zkušenosti našeho týmu v Osnabrücku z mnoha desetiletí výroby otevřených automobilů,“ říká Herbert Diess, předseda představenstva značky Volkswagen.

Související obsah


Investicí do výroby nového kabrioletu, přesahující 80 milionů eur, dojde v Osnabrücku k rozsáhlé modernizaci výrobních technologií, montáže a logistiky. Po zahájení výroby se počítá s objemem výroby až 20 000 vozidel za rok.

Auto se bude vyrábět ve stejné fabrice, odkud v současnosti vyjíždějí modely Volkswagen Tiguan a Porsche Cayman. Volkswagen Osnabrück navíc zajišťuje lakování karoserií pro část vyráběných vozidel Škoda Fabia.

Volkswagen naváže na téměř sedmdesátiletou tradici výroby kabrioletů. Poprvé ale otevřenou karosářskou variantu vžene do segmentu kompaktních SUV, který v současnosti dosahuje mimořádně silného růstu.

Související obsah

T-Roc byl ve své původní variantě úspěšně uveden na evropský trh koncem roku 2017. Dosud si zákazníci objednali více než 40 000 vozidel.

Automobily kategorie SUV v současnosti zásadním způsobem přispívají k růstu největší značky koncernu VW. Tiguan byl vloni se 720 000 dodanými vozy jedním z deseti nejprodávanějších vozidel na světě a patří mezi trojici nejúspěšnějších SUV.


Volkswagen hodlá do roku 2020 rozšířit svou globální nabídku SUV na 20 modelů. Přibližně 40 procent prodaných vozů VW má připadat na SUV. Volkswagen věří, že ještě více upevní své postavení v segmentu kompaktních SUV právě díky novému kabrioletu na základě modelu T-Roc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události