Nehoda

Pohoda! Řidič přišel o nápravu, auto nechal na silnici a šel na pivo

Pohoda! Řidič přišel o nápravu, auto nechal na silnici a šel na pivo
Zdroj: HZS Kraje Vysočina

Auto přes celou silnici, utržená náprava, řidič nikde. Takový obrázek se naskytl policistům a hasičům, kteří ve čtvrtek vyjížděli k nehodě u městyse Štoky na Halvíčkobrodsku. Nepojízdný vůz blokoval silnici skoro tři hodiny, než se ho podařilo odstranit. A řidič? Ten šel v pohodě na pivo…

Nehoda se stala krátce před jedenáctou hodinou dopoledne. Řidič nezvládl pravotočivou zatáčku a jeho Citroën Xara vylétl ze silnice. “Vyjel vpravo na nezpevněnou krajnici a poté ve smyku do protisměru, kde narazil do travnatého svahu. Od svahu se auto odrazilo zpět na silnici, kde zůstalo stát,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Autu se utrhla zadní náprava i výfuk a na to šofér neměl nervy. Z místa nehody prostě zmizel a vůz nechal napříč celou vozovkou. “Odešel do Štoků do prodejny potravin, kde údajně vypil po dopravní nehodě dvě piva a poté se vrátil zpět na místo dopravní nehody,“ dodala mluvčí.

Zdroj: HZS Kraje Vysočina

Havlíčkobrodští hasiči mezitím vrak odklidili a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny. Provoz byl obnoven po půl druhé odpoledne.

Související obsah

Pivař pak policistům samozřejmě nadýchal. Tester ukázal 1,51 promile alkoholu, opakovaná zkouška dokonce 1,69. Šofér nejdřív tvrdil, že pil až po nehodě. Pak mu ale policisté pohrozili odběrem krve v nemocnici a 41letý muž nakonec přiznal, že si alkohol dopřál už noc před tím.

Na místě proto přišel o řidičský průkaz a policisté mu sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, vznikla hmotná škoda ve výši 12 000 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události