Policejní honička

Šílenec v oktávce ujížděl přes mrtvoly. Hlídce nakonec zmizel

Bílá oktávka, nejběžnější auto na českých silnicích. Většinou nebývá oblíbeným vozem šílených závodníků. Tenhle pilot se ale chtěl poměřit s policejní hlídkou. A předvedl dlouhou smrtící jízdu, při které ohrozil desítky nic netušících lidí.

Když zjistil, že ho pronásleduje policejní auto, šlápl na plyn a rozhodl se před hlídkou ujet. Při tom se v plné rychlosti prohnal několika obcemi, přejížděl plnou čáru, kličkoval mezi auty v protisměru a způsobil nehodu, která jen se štěstím neměla fatální následky.

Hlídka si všimla příliš rychlé Škody Ocatvie v neděli odpoledne na hlavním tahu od Trutnova na Jičín v Královéhradeckém kraji. Policisté se pokusili auto zastavit, jenže jeho šofér vyrazil na zběsilou jízdu.

Související obsah

"Řidič pronásledovaného vozidla nereagoval na policejní výzvy a hlídce se snažil vysokou a bezohlednou agresivní jízdou ujet. Po celou dobu ohrožoval životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu, kdy předjížděl v zakázaných místech a najížděl do protijedoucích i předjížděných vozidel," popsal policejní mluvčí Aleš Brendl.

Honičku zaznamenala kamera v policejním autě. To se sice dokázalo občas k oktávce přiblížit, ale její řidič pokaždé znovu zrychlil a zmizel za obzorem. Při tom ho rozhodně nezajímalo, jestli někoho ohrozí.

Související obsah

Jen se štěstím jeho manévry neskončily nehodou. Až ve Vrchovině, části Nové Paky šílený pilot sejmul VW Sharan. Podle policie narazil pravým bokem do levé přední části volkswagenu. Přesto ujížděl dál a policii zase zmizel. Nakonec zastavil a utekl. "Vozidlo policisté nalezli bez posádky na sídlišti v Nové Pace v ulici Husitská," doplnil Brendl.

Jen náhodou se během honičky nikomu nic nestalo. Policisté po zběsilém řidiči pátrají, hledají svědky jeho jízdy a shánějí případné kamerové záznamy protijedoucích řidičů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policejní honička

Důležité Události