Nehoda

Speciál měl zajistit bezpečnost. Naboural, ještě než závod začal

Speciál měl zajistit bezpečnost. Naboural, ještě než závod začal

Dvoumístný speciál, který měl o víkendu jezdit jako “safety car“ na slavném závodu do vrchu Pikes Peak, na trať ani nedojel. Naboural už cestou. Podle policie řidič jel příliš nebezpečně.

Pikes Peak International Hill Climb v Americkém Coloradu je nejslavnější závod do vrchu. Trať měří 19,99 km, má 156 zatáček, převýšení 1440 metrů a konči ve výšce 4302 m n.m. Řada malých či velkých výrobců na něj celou sezónu chystá své speciálně upravené vozy.

A jeden z nich měl jezdit i jako safety car. Jde o Jennarelly Design-1 OSC, dvoumístný sportovní vůz dubajského týmu Jannarelly-Pure Drive Motorsports. Podle výrobce má pod kapotou 3,5litrový šestiválec od Nissanu s výkonem 300 koní a umí z nuly na sto za 4 vteřiny. Cena by se měla pohybovat v přepočtu kolem 1,7 milionu korun.

Související obsah

Tedy teď už ne. Speciál totiž pod horu Pikes Peak ani nedojel. Na silnici u nedalekého Colorado Springs s ním šofér zahučel do příkopu, kde narazil do stromu a auto zdemoloval.

Podle svědka, který médiím poskytl fotky nabouraného vozu, jel řidič hodně rychle, nezvládl řízení a vyletěl ze silnice.

Šofér skončil na ošetření v nemocnici a po propuštění byl předvolán na policii kvůli neopatrné jízdě.

Vůz byl podle nápisů na černo-žluté karosérii označen jako oficiální safety car. Pořadatelé závodů nehodu potvrdili, ale o roli auta trochu mlží. Podle nich se měl speciál účastnit jen ukázkové jízdy mezi závodem motorek a automobilů. "Naše bezpečnostní týmy jsou v plné síle připraveny zajištovat závod a reagovat na mimořádné situace,“ vzkázali organizátoři.

Hlavní část slavného závodu proběhne v neděli.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události