Pikes Peak

Divoká jízda! Zesilte zvuk a projeďte deštěm, mlhou i krupobitím

Divoká jízda! Zesilte zvuk a projeďte deštěm, mlhou i krupobitím

Hodně tvrdé podmínky museli překonat někteří jezdci při letošním ročníku slavného závodu do vrchu Pikes Peak v americkém Coloradu. Podívejte se na divokou jízdu na čtyřtisícový vrchol skrz déšť, krupobití, mlhu a sníh přímo z kokpitu závodního auta.

Na startu nic nenaznačuje, že půjde o tak dramatickou jízdu. Rallyový speciál Subaru Impreza RS Victora Kuhnse vystartuje do příjemného počasí. Pak přijde deštík, pořád nic hrozného… Postupně se ale přidává mlha a pak to začne. Viditelnost na několik metrů, potom už jen na pár centimetrů, přidávají se kroupy a s nadmořskou výškou i sníh.

Pikes Peak má 156 zatáček na 20 kilometrů dlouhé trati s převýšením 1440 metrů. Cíl byl ve výšce 4302 m n.m. A musíte uznat, že tento jezdec prokázal dost statečnosti, že se prodral až nahoru. Zákruty řeže zostra, i když téměř nic nevidí. Až o něj máte občas strach.

Související obsah

Kuhns se startovním číslem 151 byl letos posledním jezdcem, který se dostal až na vrchol. Pak pořadatelé museli kvůli náhlé změně počasí závod přerušit a nakonec cíl posunout níž.

Související obsah

Už během Kuhnsovy jízdy pořadatelé zvažovali, že ho na trati radši zastaví. Nakonec ho ale nechali dojet. Hrozilo, že by Kuhns v mlze pořadatele s vlajkou ani neviděl a srazil je.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události