Policie

Tohle ještě neviděli. Policisty na D1 chtěl ošálit trikem s roletkou

Tohle ještě neviděli. Policisty na D1 chtěl ošálit trikem s roletkou
Zdroj: Policie ČR

Policejní hlídku na dálnici D1 na chvíli zmátla Toyota Avensis s nečitelnou poznávací značkou. Policisté začali auto pronásledovat, ale když ho o dva kilometry dál zastavili, značka byla normálně v pořádku.

“Policisté předmětné vozidlo předepsaným způsobem zastavili na 134. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Brno. Mezitím se ale zase registrační značka záhadně objevila a byla čitelná,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Auto s českou poznávací značkou řídil čtyřiadvacetiletý Rumun. Policisté mu prohledali auto a našli speciální výbavu – řidič mohl zakrývat obě registrační značky speciální černou roletkou, kterou ovládal pomocí dálkového ovládání zevnitř auta.

Když na dálnici překračoval rychlost, značku měl zakrytou. Jakmile ale za sebou viděl blikající civilní superb, pochopil, že neunikne a značku zase odkryl.

Související obsah

Mezi piráty známé zařízení se na našich silnicích moc často nevidí. “V rámci silničních kontrol objevujeme občas různá zařízení, a to především u řidičů kamionů, kteří se snaží neoprávněně manipulovat s tachografem, ale u řidičů osobních vozidel jsme se s podobným zařízením zatím nesetkali,“ řekl vedoucí dálničního oddělení Velký Beranov David Jirák.

Přestupek policisté nemohli vyřešit na místě, takže zdokumentovali a odevzdají do správního řízení. Pro případ, že by se mu chtěl cizinec záměrně vyhýbat, udělila u hlídka kauci 7.500 korun, kterou řidič na místě zaplatil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události