Porsche

VIDEO přímo z kokpitu: Zelené peklo po 35 letech padlo!

Porsche 919 Hybrid Evo je novým držitelem rekordu v “Zeleném pekle“, jak se přezdívá slavnému německému okruhu Nürburgring. Sedmatřicetiletý německý jezdec Timo Bernhard proletěl jedno kolo Severní smyčky v čase 5 minut a 19,55 sekundy. Na jeho rekordní jízdu se můžete podívat na záběrech přímo z kokpitu.

Dvojnásobný vítěz závodu 24 h Le Mans a současný mistr světa ve vytrvalostních závodech překonal traťový rekord legendárního německého závodního okruhu o délce 20,8 kilometru, který platil 35 let. Stefan Bellof absolvoval 28. května 1983 jedno kolo na světově proslulém závodním okruhu s vozem Porsche 956 C za 6:11.13 minuty. Jeho rekord byl dlouho považován za nepřekonatelný. Ale Bernhard byl dnes rychlejší o 51,58 sekundy!

Zdroj: Porsche

Porsche 919 Hybrid Evo je zdokonalenou verzí prototypu pro vytrvalostní závody, s nímž značka Porsche zvítězila v závodě 24h Le Mans v letech 2015, 2016 a 2017 a třikrát v řadě získala tituly mistra světa v seriálu vytrvalostních závodů FIA WEC (World Endurance Championship) v hodnoceních jezdců i konstruktérů.

Zdroj: Porsche

Model 919 je poháněn kompaktním dvoulitrovým motorem V4 s turbodmychadlem a dvěma systémy pro zpětné získávání energie.

Spalovací motor pohání zadní nápravu, zatímco elektromotor tu přední. Současně získává energii z výfukového systému a z předních brzd. Systém může mít celkový výkon až 720 koní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události