Cyklisté

Šokující záběry! Řidič katapultoval skupinu cyklistů a ujel

S podmínkou a dvouletým zákazem řízení vyvázl 81letý muž, který vloni v listopadu smetl skupinku cyklistů na rušné silnici poblíž města Yeovil na jihu Anglie. Jak ukazují nyní zveřejněné záběry, cyklisty doslova sestřelil z kol a z místa bez zaváhání ujel. Za sebou nechal několik zraněných.

Záběry zveřejnil jeden z cyklistů. Ukazují, jak se řidič ke skupině přibližuje, nárazníkem katapultuje několik lidí z kol, i jak bez brždění mizí v dálce, jako by si ničeho nevšiml.

Sestřelení cyklisté srážejí další v řadě a zůstávají ležet, nehoda vypadá opravdu hrozivě.

Související obsah

Video natočila kamera připevněná k přilbě jednoho z cyklistů Martina Willse. "Nejdřív jsem dostal tvrdou ránu do pravé hýždě. To mě rozhodilo, následoval těžký pád a moje kolo přistálo na mě. Hned vedle ležela cyklistka s rozmláceným kolem. Další kolega se snažil pomoci mojí manželce,“ popsal Wills vteřiny po nehodě pro regionální redakci SomersetLive.

Sám zázračně vyvázl jen s několika řeznými ranami a modřinami. Jeho žena Sandra, která jela za ním, dopadla mnohem hůř: Se zlomeným prstem, popraskanými žebry a po nárazu do hlavy i v bezvědomí.

Také ostatní cyklisté byli zraněni nebo se třásli šokem. “Díky bohu nosíme helmy," dodal Wills.

Po nehodě u cyklistů zastavilo několik aut, lidé se snažili pomoci hlavně zraněným ženám. Willsova manželka nabyla vědomí, ale vůbec netušila, kde je a co se stalo. Během patnácti minut dorazila záchranka. V nemocnici pak zraněné ošetřili, čtyři z nich byli s vážnějším poraněním hospitalizováni.

Související obsah

Řidič-senior Michael Tarrant skončil u soudu, proti obvinění z nebezpečné jízdy neprotestoval. Před pár dny si vyslechl verdikt: 1,5 roku podmínka a dva roky zákaz řízení. Po uplynutí lhůty bude navíc muset absolvovat náročné přezkoušení, pokud tedy bude chtít papíry zpátky...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události