Filipíny

Buldozery likvidují luxusní auta za miliony. Proboha, proč? VIDEO

Sledovat tyhle záběry docela bolí. Buldozer šrotuje na padrť nádherné kousky: Lamborghini, mustangy, porsche, jaguary… Skoro nová auta v celkové hodnotě v přepočtu zhruba 130 milionů korun se jedno po druhém mění na změť plechu.

Krutá akce proběhla na Filipínách před zraky desítek diváků. A nešlo o zvrácenou zábavu, takhle tamní vláda zachází s vozy zabavenými v rámci tažení proti nelegálnímu obchodu. Šedesát aut a osm motorek úřady zabavily, protože byly do země propašovány bez zaplacení cla.

Na Filipínách se za dovezené auto platí obří daně, které převyšují hodnotu vozu. Legální cesta se tak hodně prodraží.

Související obsah

Likvidaci režíruje sám filipínský prezident Rodrigo Duterte, který kolem kruté akce dělá svou šou. Vozy si nejdřív pečlivě prohlédne a pak v přilbě a ochranných brýlích přihlíží i ničení.

"Udělal jsem to, abychom světu ukázali, že máme životaschopné místo k podnikání a investování," komentoval Duerte před tím, než dal pokyn buldozerům a bagrům.

Podobná akce proběhla už na začátku roku, kdy stroje sešrotovaly auta v hodnotě skoro 58 milionů korun, které zabavila celní správa. Tehdy se ale také několik luxusních sporťáků před likvidací "záhadně" ztratilo.

Duerte je vyhlášený velmi tvrdým potíráním kriminality – po svém likviduje korupci, obchod s drogami a teď i ilegální dovoz aut. V minulosti se zabavené vozy dražily a zisk šel státu. Teď chtěl Duerte ukázat, že vláda nebude z nelegálního obchodu dál profitovat. A udělal to dost drsně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události