BMW

Stovky nových luxusních BMW zasypal písek. Škoda je obrovská

Stovky nových luxusních BMW zasypal písek. Škoda je obrovská
Zdroj: Profimedia

Přeprava luxusních BMW z Německa do Velké Británie se pořádně prodražila. V německém přístavu Cuxhaven stovky vozů zasypal písek. Podle britských médií škoda přesahuje v přepočtu 300 milionů korun.

V přístavu bylo připraveno k plavbě přes Severní moře na 4000 luxusních BMW. Naneštěstí stály vedle obrovské hromady písku, kterou během prudké bouře rozvířil silný vítr.

Písek, který zaparkované bavoráky zasypal, zničil 450 aut. Dalších 3500 muselo projít kontrolou a důkladným vyčištěním, než je mohlo BMW distribuovat k britským zákazníkům.

Související obsah

Událost se stala už v dubnu, britská média o ní píší až nyní poté, co fotky poškozených vozů unikly z firmy v Southamptonu, která měla za úkol auta vyčistit. Dělníci museli od dubna do června vypulírovat přes 30 aut denně.

Písek na některých autech poškodil lak a podle jednoho ze zaměstnanců firmy Southampton Cargo Handling se dostal mimo jiné i do chladičů, vzduchových filtrů a alternátorů.

Zdroj: Profimedia

Mezi poškozenými vozy byly i zbrusu nové kousky řady 3, vozy ve sportovní “emkové“ úpravě nebo několik hybridních sporťáků i8.

BMW následně potvrdilo, že 450 vozů písek totálně zničil. Zákazníci si tak musí počkat na nové.

Zbývající auta po očistě a kontrole putovala k prodejcům a do půjčoven po celé Velké Británii.

Související obsah

"Jako preventivní opatření jsme důkladně zkontrolovali a vyčistili všechna vozidla, ačkoliv mnohá ani nebyla zasažena. Znamenalo to zpoždění dodávek pro řadu zákazníků, ale zároveň měli záruku, že dostanou vozidlo v perfektním stavu," vzkázala automobilka přes svého mluvčího.

Na očistu prý dohlíželi experti z BMW a práce odpovídaly náročným interním standardům mnichovské automobilky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu BMW

Důležité Události