Svolávací akce

Přes 300 tisíc bavoráků musí okamžitě do servisu. Hrozí požár!

Přes 300 tisíc bavoráků musí okamžitě do servisu. Hrozí požár!
Zdroj: BMW

Mnichovská automobilka BMW svolává do servisů v celé Evropě 323.700 aut s naftovými motory. Kvůli závadě na výfukovém systému hrozí požár.

BMW reaguje na situaci v Jižní Koreji, kde úřady evidují přes 30 požárů motorů nebo celých aut luxusní německé značky. BMW tam svolalo do servisů 106.000 vozů, což je zhruba polovina všech vozidel, která tam automobilka prodala.

Vzhledem k tomu, že jde o auta stejné specifikace, jaká se prodávají i v Evropě, BMW svolávací akci nyní rozšiřuje i do evropských zemí. Mluvčí BMW potvrdil redakci Frankfurter Allgemeine Zeitung, že evropští prodejci budou v nejbližších dnech vyzváni, aby kontaktovali zákazníky.

Související obsah

Podle webu Svolávačky.cz jsou podobné požáry vozů značky BMW zaznamenávány už od roku 2016. Počet případů v Evropě automobilka neuvádí.

Riziko způsobuje možná závada na modulu recirkulace výfukových plynů.

V Koreji se problémy týkají 42 dieselových modelů vyrobených v období od března 2011 do listopadu 2016 a téměř všech modelů s čtyřválcovým vznětovým motorem.

Související obsah

V Evropě budou muset do servisů modely se čtyřválcovým naftovým motorem vyrobené mezi dubnem 2015 a září 2016 a vozy se šestiválcovým naftovým motorem vyrobené od července 2012 do června 2015.

Středem pozornosti jsou hlavně starší verze modelu 520d. Zhruba polovina evidovaných požárů se údajně týká právě těchto aut.

V prosinci 2016 svolávala automobilka BMW prostřednictvím systému Rapex také některé modely z let 2011 – 2016. I tady se jednalo o riziko požáru, ale na vině byla řídící jednotka elektronického posilovače řízení, která mohla být nesprávně vyrobena, upozorňují Svolávačky.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Svolávací akce

Důležité Události