Kia

PRVNÍ FOTO: Kia poprvé ukázala shooting brake ProCeed

PRVNÍ FOTO: Kia poprvé ukázala shooting brake ProCeed
Zdroj: Kia

Už to nebude hatchback, ale shooting brake! Automobilka Kia na první fotce představila nový model ProCeed. Ten má kombinovat výrazný sportovní design s prostorností a všestranností cestovního kombi.

Kia chce ProCeed prosadit v segmentu kompaktních rodinných vozů. Zároveň to má být dynamické a silné auto pro novou generaci řidičů.

A tomu odpovídá i označení shooting brake, tedy sportovní model s neobvyklým tvarem kombinující kupé s kombíkem či prodlouženým hatchbackem.

Související obsah

Zádi na zveřejněném snímku dominují propojená koncová světla a velký nápis ProCeed.

Víc Kia zatím neprozradila. ProCeed je každopádně třetí karosářskou variantou nové generace Ceedu a doplní tak velké kombi a klasický hatch.

Zdroj: Kia

Kia poupravila i název, dřívější označení pro_cee’d používala pro třídveřový hatchback. Už při představení nové generace vozů pozměnila automobilka název celé úspěšné modelové řady cee’d na Ceed.

Nový model je založena na loňské studii Proceed Concept. Byl navržen a vyvinut speciálně pro evropský trh a v plné kráse se představí 2. října na mezinárodním autosalonu Mondial de l'Auto v Paříži.

Kia už dřív potvrdila, že Ceed bude mít ještě jednu verzi, nejvíce se zatím mluví o crossoveru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kia

Důležité Události