Kia

VIDEOTEST: Rodinný tvrďák za slušnou cenu. Jak se povedl?

Kia nedávno překvapila skvělým vozem Stinger se sportovním charakterem, a přitom celkem příznivou cenou. A obdobnou kombinaci má nabídnout i třetí generace modelu Ceed. Jak se to u nové generace povedlo? Podívejte se v našem videotestu.

První generace se stala v Česku autem roku 2008, té druhé se prodalo přes 11tisíc. Takže do třetice všeho dobrého?

Ceed je spíš rodinné auto, ale už na první pohled je vidět, že chodil do posilovny. Kia kompletně předělala exteriér a model, který se vyrábí ve slovenské Žilině, dostal prvky ze zmíněného Stingeru. Je širší, nižší a opticky tak působí mohutně a sportovně.

Související obsah

Největší plus ale automobilka dostává za vyladění jízdních vlastností. Technici totiž vyslyšeli hlasy kritiků a Ceed postavili na nové platformě. Auto se nehoupe a zbavilo se nežádoucí plavnosti. Jen ta odezva plynu...

Související obsah

Každopádně nabízí Ceed v nižší střední třídě za slušné peníze poměrně dost muziky. Základní cena je 379.900 korun, v nabídce jsou tři stupně výbavy a čtyři motory.

Kufr hatckbacku vyrostl proti předchozí generaci o 15 litrů, ve verzi kombi nabízí Kia Ceed Sportswagon dokonce víc místa než Škoda Octavia. Kombíky jsou o 25.000 korun dražší než hatchbacky.

Podívejte se i na další naše VIDEOTESTY - ZDE.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události