Dálnice

Silniční piráti v akci. Dvoustovkou si to hnali přímo kolem hlídky

Silniční piráti v akci. Dvoustovkou si to hnali přímo kolem hlídky
Zdroj: Policie ČR

Motorkář: 229 km/h. Porsche: 204 km/h. BMW: předjíždění přes dvojitou čáru. To jsou úlovky policie v Karlovarském kraji z posledních dnů. Všechny manévry silničních pirátů mají natočené, děly se přímo před zraky hlídkujících policistů.

První se na policejním záznamu mihnul čtyřiatřicetiletý motorkář. Na dálnici D6 ve směru z Chebu do Sokolova minulý pátek předjížděl vozidlo Škoda Superb rychlostí 229 km/h. Vůbec ho nenapadlo, že míjí policejní vůz v civilním provedení.

I pokud od záznamu policejního radaru odečteme toleranční odchylku, pořád motorkář překročil povolenou stotřicítku o slušných 92 km/h.

Související obsah

O den později stejný policejní superb zaznamenal dalšího drzouna. Ten hlídku předjížděl na silnici I/6 u Herstošic směrem na Karlovy Vary. Na tom by nebylo nic protizákonného, ale dvacetiletý řidič BMW si k tomu vybral dost špatné místo. V úseku platí zákaz předjíždění, na který upozorňuje dopravní značka i dost výrazná dvojitá čára.

A do třetice: V neděli večer na dálnici D6 ve směru ze Sokolova na Cheb si na civilní auto policie “troufl“ nic netušící řidič červeného porsche. Radar mu naměřil 204 km/h. I po odečtu toleranční odchylky tak řidič překročil povolenou rychlost o 67 km/h.

Policisté se ani v jednom případě nepouštěli do bezhlavého pronásledování, ale trestu se silniční piráti nevyhnou. Řidiče identifikovali a jejich přestupky předali k projednání příslušnému správnímu orgánu.

"Řidičům, kteří překročili maximální povolenou rychlost na daném úseku silnice o více než 50 km/h hrozí v případě prokázání viny odečet pěti trestných bodů, uložení sankce ve správním řízení ve výši 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti na 6 až 12 měsíců. Stejné sankce s tím rozdílem, že řidiči bude v případě prokázání viny odečteno sedm bodů, hrozí také řidiči, který předjížděl vozidlo v případech, kdy je to zakázáno," doplnil policejní mluvčí Michal Žáček.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události