Bezpečnost

Ženy řídí mnohem lépe než muži, tvrdí nové srovnání

Ženy řídí mnohem lépe než muži, tvrdí nové srovnání
Zdroj: Mediafax

Když usedne za volant žena, bývá často terčem vtípků mužské části populace. A když se muži neposmívají, mají tendenci aspoň přispět nějakou tou "chytrou" radou. Muži prostě mají pocit, že řízení je hlavně jejich doména. Jenže se mýlí – ženy jsou za volantem lepší než muži, alespoň podle nové britská studie.

Jakmile řídí muž, je čtyřnásobně větší pravděpodobnost, že skončí u soudu nebo přestupkové komise, než když je za volantem žena.

Zároveň je u mužů dvakrát větší pravděpodobnost, že jejich jízda skončí pojistnou událostí.

Související obsah

To jsou hlavní argumenty studie portálu Confused.com, která má ukončit debatu, kdo je lepší řidič. A nebo minimálně bezpečnější. Výsledky srovnání zveřejnil britský Daily Mail.

Pojišťovny prý vyplácejí každý rok větší odškodnění mužům než ženám – to znamená, že ženy tolik nebourají nebo alespoň nezpůsobí tak velké škody.

Vloni měli dvě ze tří hlášených pojistných událostí na svědomí muži.

Související obsah

Podle oficiální statistiky jen v Anglii vloni kvůli nehodám a porušení zákonů o provozu na pozemních komunikacích skončilo u soudu či komise 585.000 lidí. A v osmi z deseti případů to byli právě muži.

Přestupky za nepřiměřenou rychlost tvoří u mužů 23 % z celkového počtu. U žen je to podle studie jen 7 procent.

Řízení pod vlivem alkoholu? U mužů je počet odhalených případů pětkrát vyšší než u žen. A muži taky dvakrát častěji řídí auta bez zaplaceného pojištění nebo dalších povinných poplatků.

A nakonec: muži prý taky mají horší návyky. Například každý čtvrtý řidič přiznává, že nedává blinkr, když mění jízdní pruh. Mezi řidičkami je to každá šestá.

Podle české studie zase muži častěji za volantem telefonují. Na druhou stranu kvůli tomu ženy častěji bourají:

Související obsah

"Jako profesionální automobilová závodnice mohu říct, že jsou ženy na silnicích mnohem opatrnější. A čísla to potvrzují," komentovala výsledky studie Amanda Strettonová. ze společnosti Confused.com, která se zabývá srovnáním různých druhů pojištění vozidel.

Portál taky připomenul, že muži častěji řídí silnější a dražší auta.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události