Zábava

Dívka odkryla sporťáky za miliony. V garáži je schovávala její babi

Dívka odkryla sporťáky za miliony. V garáži je schovávala její babi
Zdroj: eriegin / Reddit

Lamborghini Countach je úžasné auto, legenda 80. let s futuristickým designem a vyklápěcími dveřmi, kterou se pyšnili tehdejší boháči. Otevřený spider Ferrari 308 GTS Targa zase ve stejné době proslavil detektivní seriál Magnum s Tomem Selleckem v hlavní roli.

A přesně tyhle dva italské klenoty stály dlouhé roky netknuté pod vrstvou haraburdí a prachu v jedné americké garáži. Dokud je neodkryla studentka, která vystupuje pod přezdívkou eriegin na sociální síti Reddit. Tam také zveřejnila jejich fotky a neuvěřitelnou story.

"Včera jsem je viděla poprvé od doby, kdy jsem byla ještě dítě. A při sundávání plachty jsem se cítila jako archeolog," komentovala snímky z garáže svojí babičky. "Přes všechnu tu špínu a prach je lamborghini mojí babi pořád cool,“ dodala.

Související obsah

Fotky ikonických aut 80. let vyvolaly na síti pozdvižení. Okamžitě se o ně začali zajímat nadšenci i zájemci o koupi. Oba vozy byly v garáži skoro patnáct let, před tím stály i venku, takže se na nich podepsal zub času. Přesto je na první pohled jasné, že mají svou cenu.

 

Bílé Lamborghini Countach je z roku 1981 a podle všeho jde o verzi LP5000 S, ve které se vyrobilo pouhých 323 kusů. Cena každého z nich se tak podle stavu pohybuje kolem 10 milionů korun v přepočtu.

V podobném autě se proháněl Jordan Belfort v podání Leonarda DiCapria ve filmu Vlk z Wall Street.

Červené Ferrari 308 je v horším stavu, je na něm vidět koroze a před lety mu prý někdo ukradl kola. Pokud by si ale někdo dal práci, mohla by cena takového auta být v přepočtu kolem dvou milionů korun.

A to ještě není všechno! Na snímcích je za oběma sporťáky vidět polorozpadlá kastle něčeho mnohem staršího. Eriegin upřesňuje, že to torzo MG typu T, britského sportovního dvoumístného auta z přelomu 30. a 40. let minulého století.

Související obsah

Tahle garáž je prostě zlatý důl… Mladou uživatelku Redditu okamžitě zavalily desítky a stovky dotazů, takže musela vysvětlovat, jak to s auty je.

Rodina o ukrytých autech prý věděla, ale během let se z nich stal skutečný poklad.

"Nejsou to moje auta a pravděpodobně nikdy nebudou. Navíc nejsou na prodej. Zatím…" dodala eriegin. Na fotkách je vidět i její přítel, kterak aspoň nanečisto testuje posezení za volantem zašlého Lamborghini.

A kde se vozy v garáži vzaly? Proč je někdo nechal takhle zchátrat? Podle eriegin patřily jejímu dědečkovi, který si v 80. letech založil autopůjčovnu s luxusními vozy. Jenže pak rapidně vzrostly náklady na pojištění a byznys už se nevyplatit. "Děda tak nechal několik aut venku a ve vlhkých garážích stát skoro 20 let místo toho, aby je prodal. Neptejte se mě proč, nemám tušení," dodala eriegin.

Zatímco její dědeček už nežije, babička je pořád čilá a žije svůj poklidný život. Prarodiče prý vlastnili i Mercedes 300SL Gullwing z roku 1955, a to je auto, za které jsou sběratelé ochotni zaplatit přes 20 milionů!

Eriegin může být velmi bohatou dědičkou…I vy radši buďte milí na svoje prarodiče! Nikdy nevíte, co schovávají v garáži.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události