Sporťák

Unikátní výstava představila ta nejdražší auta na světě!

V královském paláci Hampton na jihovýchodním londýnském předměstí byla o víkendu k vidění nejvzácnější historická i současná auta světa. Bylo mezi nimi i nejdražší auto planety.

Mercedes Benz a Rolls Royce z roku 1929, či Tatra 77 z roku 1935 - první aerodynamické auto na světě. V zahradách známého královského paláce se blyští tisícovka těch nejzajímavějších veteránů, jaké kdy spatřily světlo světa.

"V samém srdci naší události je 60 nejvzácnějších aut na světě. Dvě třetiny z nich do Velké Británie přepravili jen kvůli této akci," řekl Andrew Evan, organizátor automobilové akce Concours of Elegance.

Většina z vystavovaných aut je v soukromém vlastnictví a není výjimkou, že jsou některé vozy v rodinách už desítky let. Na výstavě byl k vidění například i sporťák Porsche z roku 1969, ve kterém se proháněl herec Steve McQueen.

Související obsah

Na akci ale nebyly jen historické vozy, návštěvníci mohli spatřit i moderní nadupadná auta od Rolls Royce nebo Jaguara.

Patronem výstavy v Hampton Court Palace je už od jejího vzniku před osmi lety bratranec britské královny, princ Michael. Loni akce představila auta v hodnotě přes 14 a čtvrt miliardy korun.

Kristina Tůmová/ nor, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události