Dálnice

Z D1 bylo parkoviště! Kvůli stavbě mostu dálnici 20x úplně uzavřeli

Z D1 bylo parkoviště! Kvůli stavbě mostu dálnici 20x úplně uzavřeli
Zdroj: TV Nova

Komplikace čekaly na řidiče, kteří se o víkendu vypravili po dálnici D1 přes Vysočinu. Kvůli instalaci mostních nosníků byl mezi 89. a 86. kilometrem výrazně omezen provoz a stavaři dokonce museli 20x dálnici na krátkou dobu úplně zavřít.

Silničáři omezili provoz mezi 86. a 89. kilometrem v sobotu ve 13. hodin a výrazné omezení kvůli přípravným pracím trvalo zhruba 24 hodin. "Předpokládá se, že v místě bude provoz veden pouze jedním pruhem v každém směru jízdy," uvedla mluvčí policistů kraje Vysočina Dana Čírtková.

Vedle toho silničáři museli kvůli instalaci mostních nosníků dálnici od sobotních osmi večer do nedělního rána zhruba 20x krátkodobě zcela uzavřít. Policisté nestanovili žádné objízdné trasy. Auta během krátkodobých uzavírek zastavovala na dálnici a čekala, až bude dopravní tepna znovu otevřena.

Policisté z Vysočiny se na dopravní omezení na dálnici pečlivě připravili. "Hlídky mají určena svá stanoviště a budou přímo na dálničním tělese dohlížet na bezpečnost a plynulost dopravy a provoz při krátkodobých uzavírkách usměrňovat," dodala Čírtková.

Na druhou stranu během víkendu skončí modernizace dvou úseků dálnice D1. Konkrétně úseku číslo 10 mezi exity 75 Hořice a 81 Koberovice, a také úseku 20 mezi exity 146 Velké Meziříčí a exity 153 Lhotka.

Související obsah

"Mezi Hořicemi a Koberovicemi budou poslední dopravní omezení odstraněna v pátek večer a následně již bude provoz zcela bez omezení. V úseku Velké Meziříčí – Lhotka bude během víkendu stahována doprava do jednoho jízdního pruhu," prozradil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

"V sobotu večer bude obnoven provoz ve směru na Prahu ve dvou jízdních pruzích, ve směru na Brno budou práce pokračovat do pondělního poledne. Následně budou během úterý probíhat ještě dokončovací práce na krajnici, doprava však již bude vedena v režimu 2+2 jízdní pruhy," dodal Rýdl.

ŘSD připomnělo, že už v srpnu zprovoznilo úsek mezi exity 112 Jihlava a 119 Velký Beranov. Na konci září má přidat ještě opravovaná část mezi Ostředkem a Šternovem a tak na konci roku již řidiči budou moci využívat 90 kilometrů opravené dálnice.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události