Domácí

Na D1 se otvírají další opravené úseky, firma ale termín nestíhá

Další dva nově opravené úseky se otevírají na dálnici D1. Už od víkendu se bez komplikací projíždí mezi Koberovicemi a Hořicemi. Naopak u Velkého Meziříčí stavební firma víkendový termín nestihla a kompletně hotovo tam má být zítra. Problémy na tomto úseku navíc nejsou poprvé a práce tam mají více než měsíční skluz.

Dálniční úsek mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Už v zimě tam kvůli nedodělaným mostům byly ve skluzu a pokuty od Ředitelství silnic a dálnic ČR se vyšplhaly na 50 miliónů korun. A ve zpoždění je tento problémový úsek i teď.

Podle harmonogramu tu mělo být hotovo už v polovině srpna. To stavební firma nestihla. Zavázala se zprovoznit úsek o uplynulém víkendu a zase nic. Stále není hotovo a probíhají dokončovací práce.

Navíc u jednoho z nově opravených mostů se dodělávají terénní úpravy. Nejpozději od zítra by se tam už konečně mělo jezdit bez omezení. Celá stavba stála 700 miliónů korun.

"U Velkého Meziříčí nyní odstraňujeme poslední zbytky vodorovného značení, někdy po poledni předpokládám, že pojedeme 130," sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Rýdl.

Související obsah

O tom, jestli za více než měsíční zpoždění dostane stavební firma nějaké sankce, se teprve bude jednat.

Naopak v termínu se už o víkendu podařilo kompletně zprovoznit dálniční úsek mezi Koberovicemi a Hořicemi. Práce tam začaly loni v březnu. Stavba tohoto šestikilometrového úseku vyšla na více než miliardu.
 

David Pik / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události