Dálnice D1

Poškozená svodidla ohrožují řidiče, silničáři je nestíhají opravovat

Na dálnici D1 - a to hlavně na Vysočině a Brněnsku - přibývají místa, kde silničáři nestíhají po haváriích opravovat poškozená svodidla. Podle odborníků je tak ale ohrožena bezpečnost řidičů. Ředitelství silnic a dálnic podle svých slov dělá, co může a spravuje přednostně hlavně ta nejrizikovější místa.

Po haváriích poškozená svodidla jsou leckde úplně vytrhaná ze sloupků a zabezpečená jen výstražným značením. Takových míst jako je toto na 132. kilometru dálnice D1 neustále přibývá.


Problémová místa jsou například na úseku mezi Velkým Beranovem a Měřínem, ale také u Brna. Stěžovala si na to před časem dokonce i policie. "Nám jde především o bezpečnost účastníků silničního provozu," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Související obsah


Poškozená a neopravená svodidla jsou podle odborníků velký bezpečnostní problém. "Je důležité, aby ochranná svodidla nebyla poškozená, protože následně neplní dostatečně svoji funkci a mohou být pro řidiče i nebezpečná," sdělila koordinátorka Besip Veronika Vošická Buráňová.

Ředitelství silnic a dálnic problémy přiznává. Kvůli zvyšujícím se počtům nehod často její pracovníci i nasmlouvané firmy nestíhají vše opravit. Prioritou je prý udržet v naprostém pořádku hlavně středová svodidla. "Pokud jde o svodidla na pravé straně, tak ta nejsou až tak klíčová. To neznamená, že bychom je pouštěli ze zřetele, ale jsou až v druhé vlně oprav," přiblížil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.


Opravit veškerá riziková místa chce ŘSD stihnout ještě do konce podzimu, než všechny své kapacity soustředí na zimní údržbu.
 

David Pik, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice D1

Důležité Události