Opravy

Řidičům se uleví! Po letních uzavírkách se bude jezdit plynuleji

Stavební sezóna končí a tak dělníci pomalu zmizí i ze silnic a dálnic. Řidičům se tak po létě plném oprav alespoň trochu ulehčí. Od prosince do března se pak na dálnicích bude jezdit bez omezení.

Rozkopané silnice a kolony. Letní peklo řidičům alespoň někde naštěstí už pomalu končí.

DÁLNICE

Na hlavní republikové tepně - dálnici D1 - už na konci srpna skončilo omezení před Prahou. Minulý týden se pak otevřely dva nově opravené úseky - u Velkého Meziříčí a Koberovic. Další bude následovat na konci září.

Otevírat se bude úsek mezi Ostředkem a Šternovem tedy mezi 34. a 41. kilometrem D1, opravy stály 840 milionů korun. "V létě hrozný, co jsme jeli na dovolenou na Jižní Moravu, tak jsme byli půlku cesty v kolonách,“ popisují řidiči své zážitky na D1. "Zbavíme se kolon, takže jedině dobře, ale mělo to být dřív,“ myslí si další šofér.

Na konci října pak skončí práce na D1 i u Ostrovačic. "Mezi Prahou a Brnem se bude jezdit po 100 kilometrech nové dálnice,“ říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. V listopadu by pak mělo být hotovo na dálnici D5 u Třebonic a most na dálnici D2 u Břeclavi. A tam kde ještě stavby nebudou dokončeny, se práce přes zimu alespoň přeruší

"Celou zimu, což znamená v naší praxi od prosince do března, se na dálnicích bude jezdit bez jakéhokoliv omezení a to kvůli zimní údržbě,“ dodává mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Související obsah

SILNICE 1.TŘÍDY

A uleví se i řidičům na silnicích první třídy. Do konce října by mělo být hotovo všech šest opravovaných úseků na Císařské cestě - tedy silnici z Jihlavy na Znojmo a Vídeň.

Na konci listopadu by se pak měly otevřít opravené hlavní tahy třeba z Velvar do Slaného, z Příbrami do Benešova a hotové bude i napojení z Votic na dálnici D3 u Miličína a také obchvat okolo Mělníka.

Související obsah

MĚSTA

Finišovat budou i některé nepříjemné dopravní omezení ve městech. Třeba v Praze na konci října konečně skončí opravy frekventované ulice k Barrandovu a v polovině listopadu také Husitské na Žižkově. A v Jihlavě by zase měla na konci října po půl roce skončit oprava Brněnského mostu na klíčovém průtahu městem.

hru / David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události