Rally

S rallye profíkem na tankodromu: Adrenalin, rychlost a stažené půlky

Co se stane, když se sejde v tankodromu speciálně upravený Ford Raptor s V8 pod kapotou a jeden z nejlepších českých jezdců Dakaru Martin Prokop? U toho jsme museli být!

Blížím se k Tankodromu Pístov u Jihlavy. Nemůžu se dočkat. Už z dálky to vidím. Ke startu připravené obrovské monstrum, které kdysi bývalo klasickým pick upem. Těším se o to víc.

Nejprve si raději projdu a detailně prohlédnu zásadní úseky trati. Obrovské kameny, díry a skoky... Říkám si, tohle přeci nejde přejet, natož autem. Začínám mít trochu strach, a tak se jdu seznámit s mým dnešním řidičem.

Martin Prokop mě ihned uklidnil. Řekl mi spoustu zajímavých věcí a předvedl ukázkovou jízdou svůj um za volantem. Okamžitě jsem pochopil, že tady se není čeho bát. Nejen, že má dlouholeté závodní zkušenosti z rallye i Dakaru, ale i skvělý smysl pro humor.

Martin doteď jezdil v rallye speciálu Ford Fiesta, kterému kvůli ošklivějšímu vzhledu neřekne jinak, než Fiona. A aby to nebylo málo, pojmenoval své druhé a ještě ošklivější vozítko po stejném animáku. A tak vznikl celkem vtipný a zajímavý závodnický pár Shrek a Fiona.

Ve Fioně jsem se bohužel svézt nemohl, ale Shrek bohatě stačil. Usedám tedy na místo spolujezdce a jde se na to. Martin dupe na plyn a nehledě na obtížný terén zrychluje stále více a více. Martin se Shrekem doslova letěl a zatímco já stále kulil oči, tak Martin se do interkomu jen zasmál. Musím se přidržovat madel, všechno mám sevřené při každém driftu, ale přitom mi sám naskakuje úsměv. A nejde se ho zbavit.

Související obsah

Na závěr jsme se podívali do dílny nedaleko Jihlavy. Tam nám Martinův spolujezdec Honza Tománek ukázal zbrusu nový dakarský speciál pro příští ročník. Zatím je to sice jenom pár trubek, ale dle informací, které nám Honza řekl, by měl být tenhle nový speciál daleko propracovanější a rychlejší, než ten předchozí. Já věřím, že se jim to opravdu povede.

Jak vypadala celá jízda a co vše nám Martin Prokop prozradil? Podívejte se ve videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události