Pneumatiky

Nejvyšší čas na přezutí pneumatik! Servisy už jsou narvané

Teploty hlavně v noci a po ránu v těchto dnech klesají k nule a tak pneuservisy po celé zemi už zažívají nápor řidičů. I podle odborníků přichází nejvyšší čas na výměnu letních pneumatik za zimní.

V pneuservisech už převzala vládu zima. V těchto dnech se tam personál nezastaví. Podle odborníků už není na co čekat. Hlavně po ránu to v příštích dnech může klouzat.

"Budou velmi studená rána. To se týká čtvrtku, pátku a soboty, kdy můžeme očekávat teploty okolo nuly nebo lehce pod nulou a přízemní mrazíky," uvedl meteorolog Petr Dvořák. "Myslím si, že vzhledem k ranním mrazíkům je ten správný čas, abychom přezouvali na zimní pneumatiky," informovala Veronika Vošická Buráňová z bezpečnostního oddělení Ministerstva dopravy ČR.

Nápor řidičů čekají v pneuservisech po celý říjen. Abyste zbytečně nečekali, je lepší se na výměnu předem objednat. Ceny většinou zůstávají podobné jako v předešlých letech. Kompletní výměna kol vyjde od 5 do 12 stovek podle velikosti vozidla.

A i ti, kteří chtějí ušetřit a pneumatiky přezouvají doma, by měli podle odborníků jednou za dva až tři roky přijet na výměnu do servisu. Jde o bezpečnost.

Související obsah

Povinně budou muset mít všichni řidiči přezuto na zimní nebo celoroční pneumatiky v případě špatného počasí od 1. listopadu. Platí přitom, že hloubka drážek musí být alespoň 4 milimetry - jinak řidičům může hrozit několikatisícová pokuta.
 

David Pik, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události