Auta

Ústavní činitelé dostanou luxusní vozy. Zeman zůstane věrný Škodě

Policejní ochranka prezidenta a členů vlády brzy dostane nové vozy. Jak strážci, tak ministři se budou vozit v luxusních limuzínách BMW. Stávající vozový park už je podle policie zastaralý. Ale prezident Miloš Zeman prý nová auta používat nebude. Zůstane věrný tuzemské značce.

Dokonalý interiér, vůně kůže a luxus - to všechno v nejbližší době čeká nejen na prezidentskou ochranku. "Jedná se o běžnou obměnu vozového parku, tak jako u každého jiného útvaru. Stará vozidla budou dále používána pro výcvik policistů," uvedla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Na osm luxusních limuzín, dvě SUV a jednu pancéřovanou limuzínu se bodyguardi mohou těšit ještě letos. Vyjít by měly zhruba na 53 milionů korun. V interiéru budou nejrůznější vychytávky a to například televize, přehrávač CD a DVD anebo lampičky na čtení.

"Pro naši společnost se jedná o vysoce prestižní zakázku, která bude dodána podle podmínek výběrového řízení nejpozději do 15.12. 2018," informoval jednatel společnosti dodávající BMW Martin Strakoš.

Související obsah

Auta by měla využívat nejen prezidentská ochranka, členové vlády, významné státní návštěvy, ale i prezidentova rodina. Miloš Zeman si do nich prý sedne jen při velmi výjimečných příležitostech. "Pan prezident v každém případě bude nadále využívat vozy značky Škoda," uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zeman v současnosti jezdí kodiaqem. Svou náklonností k českým značkám je známý už z dřívějška. Naopak novým typem BMW už jezdí například premiér Andrej Babiš.

Klára Pospíšilová, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Auta

Důležité Události