Limuzína

Ministři přesednou do luxusních BMW. Jakou budou mít výbavičku?

Ministři přesednou do luxusních BMW. Jakou budou mít výbavičku?
Zdroj: Profimedia

Nejvyšší ústavní činitelé a zahraniční delegace se budou vozit v nových limuzínách. Ochranná služba nakoupila BMW 750Li xDrive místo stárnoucích audi.

Téměř 50 milionů korun dá policejní ochranná služba za osmnáct černých limuzín BMW 750Li xDrive určených pro ústavní činitele, které chrání policejní bodyguardi. Dílčí smlouvu na dodání prvních pěti limuzín našla v registru smluv redakce MF Dnes.

Na policejní ochranu má kromě prezidenta, který dává přednost tuzemské značce Škoda, nárok premiér, šéfové obou komor parlamentu a ministři vnitra, spravedlnosti, zahraničí a od roku 2015 i financí. Ministra obrany pak hlídá vojenská policie.

Související obsah

Ochranka by měla v limuzínách vozit i zahraniční delegace. Tomu taky odpovídá VIP výbava i výkon luxusních vozů: kožené čalounění, masážní sedačky, dřevěné obložení noční vidění, výkon 320 kW, pohon všech kol a zrychlení z nuly na sto do pěti sekund.

K tomu přibyla i “policejní“ výbavička: kamera, vysílačka, sirény, a výstražná světla.

Zdroj: Profimedia

Jedno takhle “vymazlené“ BMW podle informací MF Dnes vyjde na 2,5 milionu korun.

Policejní ochranka vozový park obnovuje po pěti letech. V roce 2013 koupila 18 automobilů Audi A8 za 42 milionů korun. V roce 2016 pak flotilu rozšířila o deset výkonných osmiválcových sedanů Audi S6, které jsou označené jako policejní vozy a zajišťují doprovod hlavně pro zahraniční delegace.

Starší vozy Audi, které ochranka po převzetí bavoráků vyřadí, přejdou pod jiné útvary policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události