Výzkum

Žebříček hanby: Poznáte nejhorší řidiče podle značky jejich aut?

Žebříček hanby: Poznáte nejhorší řidiče podle značky jejich aut?
Zdroj: Profimedia

Dá se poznat špatný řidič podle toho, jaké má auto? Britský srovnávač pojištění GoCompare se na to zeptal motoristů, chodců i cyklistů. A výsledky rozsáhlé ankety byly poměrně jednoznačné. Nejhorší jsou prý řidiči vozů značky BMW.

Řidiči “bavoráků“ nemají zrovna dobrou pověst. Jsou prý bezohlední, agresivní a nebezpeční. Potvrzuje to průzkum britské společnosti GoCompare. Necelá čtvrtina dotazovaných označila majitele BMW za vůbec nejhorší šoféry.

Související obsah

Na druhé příčce žebříčku hanby se umístili řidiči Fordů Transit. A to hlavně kvůli rozšířenému stereotypu, že řidiči bílých dodávek jsou vyhlášenými piráty silnic. V anketě řidiče transitů odsoudilo 21,8 % dotazovaných Britů hlavně ze starší generace. Ti mladší už takové předsudky vůči šoférům dodávek nemají. A ani podle policejních statistik to s řidiči transitů dávno není tak bídné. Nehodovost dodávek je asi 3,8 krát nižší než počet nehod osobních aut.

Anketa však brala v potaz jen subjektivní názory dotazovaných. Ti vycházeli ze svých zkušeností za volantem a z vlastních dojmů. Hned za řidiče BMW a transitů zařadili šoféry typických anglických černých taxíků. I ti podle respondentů jezdí velmi bezohledně.
Nelichotivé příčky v tabulce obsadili také řidiči aut značek Audi, Porsche, Subaru, Mercedes-Benz i Ferrari.


V jakých autech jezdí nejhorší řidiči? (Zdroj: GoCompare.com)

Otázkou zůstává, jak by výzkum dopadl, kdyby se uskutečnil v Česku. Majitelé “bavoráků“ a taxikáři by dost pravděpodobně dostali spoustu nelichotivých bodů i u nás.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Výzkum

Důležité Události