Škoda Auto

Nástupce Rapidu má konečně jméno! Latinsky znamená schody

Nástupce Rapidu má konečně jméno! Latinsky znamená schody
Zdroj: Škoda Auto

Název pochází z latiny a znamená "schody" nebo "žebřík". Nová škodovka se bude jmenovat Scala. Model, který má nahradit dosluhující rapidy, automobilka představí ve světové premiéře v prosinci v Izraeli.

Po první siluetě odhaluje mladoboleslavská automobilka také jméno nového kompaktního modelu – nástupce Rapidu se bude jmenovat Škoda Scala.

"Pochází z latinského slova scala, což lze přeložit jako schody nebo „zebřík, a představuje zároveň pro automobilku další velký krok vpřed v segmentu kompaktních vozů," komentovala výběr názvu automobilka.

Související obsah

Jako první model značky v Evropě bude mít Scala uprostřed pátých dveří místo loga s okřídleným šípem velký stylizovaný nápis Škoda.

"S novým modelem otevřeme další kapitolu ve třídě kompaktních vozů značky Škoda. Jedná se o zcela nově vyvinutý vůz, který v této třídě stanoví nové standardy v oblasti technologií, bezpečnosti a designu. Jsme přesvědčeni o tom, že Scala má nejlepší šance k tomu, aby pro značku Škoda nově definovala segment A," řekl k vývoji modelu předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Zdroj: Škoda Auto

Design vzbudil pozornost už na autosalonu v Paříži, a to díky studii Vision RS, ze které Scala vychází. Exteriér i interiér má vzbudit emoce. Z výsledné podoby sériového modelu toho ale Škoda zatím moc neukázala, musíme si počkat na představení v závěru roku.

Automobilka slibuje velký krok i po technické stránce. Scala má dostat inovativní prvky výbavy, které byly dosud běžné jen ve vozech vyšších tříd. “Jméno Scala, pocházející z latiny, tedy nový vůz skvěle vystihuje. Do češtiny jej lze přeložit jako schody nebo žebřík. A s modelem Scala vystoupá Škoda hned o několik vývojových stupňů,“ doplňuje výrobce v tiskové zprávě.

Nástupce Rapidu vyjede jen jako prodloužený pětidveřový hatchback (dosud označován jako Spaceback). Silueta připomíná kombík a uvnitř má skutečně být víc místa než v klasickém hatchbacku. Auto by mělo mít rozvor 265 cm a výšku 143 centimetrů. Studie Vision RS se představila s rozměry 4,4 metru na délku a 1,8 metru na šířku.

Kufr proti současnému spacebacku vyroste o 15 litrů na 430 litrů. Novinka by tak časem měla nahradit i Fabii Combi, která už v další generaci nevyjede.

Základním motorem má být přeplňovaný benzinový tříválec 1.0 TSI, ale finální nabídka má být širší než u fabie. Spekuluje se o čtyřválci 1.5 TSI, verzi na CNG, hybridech a turbodieselech. Nechme se překvapit.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události