Škoda Auto

Kodiaq vyjede jako exkluzivní kupé. Proč se nebude prodávat v Česku?

Kodiaq vyjede jako exkluzivní kupé. Proč se nebude prodávat v Česku?
Zdroj: Škoda Auto

Po sportovní verzi RS dostane Škoda Kodiaq další úpravu. Automobilka chystá luxusní výkonnou verzi GT. Ukázala ji na prvních skicách a obrázcích, Kodiaq ve stylu kupé se ale na český trh nedostane.

Kodiaq GT spojuje prostornost typickou pro SUV s tvary vozů s karoserií kupé. I interiér nového modelu je hodně sportovně laděný.

Vypdá to na povedenou kombinaci, kterou ale v Česku neuvidíme. Kodiaq GT totiž míří daleko na východ. Je to budoucí vrcholný model určený výhradně pro čínský trh. Právě SUV ofenzíva je důležitou součástí strategie značky v Číně.

Související obsah

Čína tak bude po určitou dobu jediným trhem, na kterém bude Škoda nabízet hned čtyři modely kategorie SUV – kromě Kodiaqu GT ještě Karoq, klasický Kodiaq a taky další exkluzivní "čínský" model Kamiq.

 

Velké SUV ve verzi kupé se od běžného Kodiaqu liší především tvarem zádi. Za předními dveřmi začíná linie střechy pozvolna klesat a přechází do plochých pátých dveří. Samotné zádi dominuje černý difuzor, ostře konturovaná skupinová světla a taky nápis Škoda místo znaku.

Příď 4,63 metrů dlouhého vozu se zase vyznačuje širokou kapotou a černě lemovanou maskou chladiče s chromovanými zdvojenými lamelami.

Související obsah

První kříženec SUV a kupé v modelové paletě české značky se v Číně ujme role vlajkové lodi a nositele image Škodovky.

Oficiální představení ho čeká na listopadovém autosalonu v Kuang-čou.

V nabídce budou jen dva dvoulitrové benzínové motory s výkonem 137 nebo 162 kW.

Vedle elektromobility a digitalizace je SUV ofenzíva jedním z hlavních pilířů strategie značky do roku 2025. A Čína hraje podstatnou roli, už teď je čínský trh celosvětově největším odbytištěm škodovek - aktuálně se každý čtvrtý vůz značky dodává zákazníkovi právě v Číně.

Související obsah

Škodovka tak plní čínskou "pětiletku". V roce 2016 v rámci státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku podepsala memorandum s pětiletým plánem, podle kterého do rozšiřování palety vozů SUV a aut s alternativním pohonem investuje v zemi více než dvě miliardy eur.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události