Nehoda

Proč všichni jedou v protisměru?! Šílenec způsobil tragédii na dálnici

Proč všichni jedou v protisměru?! Šílenec způsobil tragédii na dálnici
Zdroj: Twitter

Cizinec s karavanem šokoval řidiče na dálnici v hrabství Oxfordshire v jižní Anglii. Nejspíš zapomněl, že se v Británii jezdí vlevo. A tak se mezi ostatní vřítil v protisměru. Jeho šílená jízda skončila tragédií.

Chyba to byla osudná. Na záběrech je vidět, jak se auto táhnoucí karavan řítí dálnicí v protisměru a ostatní před ním na poslední chvíli uhýbají. Šílená jízda skončila srážkou s dalšími vozy. Při nehodě zemřeli tři lidé.

Policie dostala v pondělí krátce po 16. hodině zprávu, že po dálnici M40 v hrabství Oxfordshire jede v protisměru SUV Subaru Forester táhnoucí karavan. Na dálnici byl v tu dobu hodně hustý provoz a video ukazuje, jak nebezpečná to byla jízda.

Podle svědků mělo subaru zahraniční poznávací značku, informuje britský Daily Mail. Řidič se tak mohl při nájezdu na dálnici splést, v tu chvíli si zřejmě neuvědomil si, že se v Británii jezdí vlevo. Ale proč ve vražedné jízdě pokračoval? Copak si myslel, že všichni kolem něj jedou v protisměru?

Související obsah

Někteří svědci spekulují, že mohlo jít o úmysl. Uvedli, že forester jel po dálnici víc než stovkou! Řadě řidičů se povedlo na poslední chvíli uhnout, ale tragédie visela na vlásku.

"Volal jsem policii, která v tu chvíli už měla celou řadu telefonátů. Bylo to děsivé. Doufal jsem, že nedojde k tragédii, ale podle toho, jak řídil, to vypadalo nevyhnutelně," popsal hrůzné okamžiky jeden z šoférů.

Související obsah

Subaru o několik minut později skutečně havarovalo, když se srazilo s dalšími dvěma vozy. Na místě zemřeli řidič i spolujezdec z foresteru, oběma bylo 80 let. Jejich jízda bohužel stála život i 30letého řidiče dalšího auta.

Dálnice byla po nehodě skoro 19 hodin uzavřena.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události