Dálnice

Kdo nás to předjíždí? Rodinku na dálnici vyděsilo přistávající letadlo

Kdo nás to předjíždí? Rodinku na dálnici vyděsilo přistávající letadlo
Zdroj: Facebook

Jedete si po dálnici a najednou se do rychlého pruhu přiřítí hodně nečekaný stroj. Rodinka v osobním autě natočila, jak přímo před nimi přistává na silnici letadlo. Za plného provozu.

Malý letoun ležérně klesá mezi jedoucí auta a pak se plynule řadí do provozu v rychlém pruhu. Řidiči jedoucí v pátek po dálnici u San Diega v jižní Kalifornii mají za sebou hodně netradiční zážitek.

"To je ta nejšílenější věc, kterou jsem kdy viděla," komentuje žena to co právě sleduje před sebou. Manželé Deckerovi jsou i s malým synkem Masonem na cestě k zubaři a nevěří vlastním očím. Celý manévr natáčí kamera, kterou mají v autě. A že jde o šokující zážitek potvrzuje i sprška sprostých slov, kterou žena celý zážitek doprovází. "Dávej pozor na letadlo!" dodává dětský hlásek ze zadní sedačky.


Malý jednomotorový letoun se dostal do potíží v blízkosti letiště Gillespie Field. Podle amerických médií vydala kalifornská dálniční policie varování asi 40 minut před pátečním polednem. To už ale stroj rychle klesal a blížil se k dálnici.

Na jeho palubě byl 25letý instruktor létání se svým o deset let starším žákem. Stroj při klesání začal ztrácet výkon, instruktor převzal řízení a když pochopil, že se na letiště nedostane, posadil letadlo na dálnici zhruba tři kilometry od přistávací plochy.

Související obsah

Nebezpečný manévr zvládl s přehledem. Přistál naprosto čistě, netrefil elektrické vedení, svodidla, ani žádné auto. Řidiči spořádaně uhnuli, nikomu se nic nestalo. "V kokpitu byli dva muži a mluvili na sebe. Vypadalo to, že popadají dech, právě se jim podařilo zastavit," popisoval novinářům jeden z řidičů, kteří letadlo na dálnici míjeli.

Související obsah

"Bylo to jako zázrak. Pilot dokázal manévrovat kolem aut a řidiči byli dost chytří, aby uhnuli dostatečně daleko od letadla," dodala Keri Deckerová pro stanici NBC San Diego. Video, které natočila kamera v jejím autě, pak zveřejnila na Facebooku, od pátku posbíralo už přes dva miliony shlédnutí.

Incident vyšetřují americké úřady.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události