Driftování

Šílený táta dvou dětí driftuje kolem domu. Dvůr změnil na závodní trať

Šílený táta dvou dětí driftuje kolem domu. Dvůr změnil na závodní trať
Zdroj: liveleak.com

Rodiny s dětmi mívají na zahradě bazén, trampolínu nebo pískoviště. Dvě malé holčičky z Nového Zélandu se ničeho takového nedočkají. Jejich táta je totiž blázen. Blázen do aut.

Vyjdete ze dveří a stojíte na závodní trati, přímo pod okny vám řve motor, všude smrdí benzín, z malé terásky je výhled na cílovou bránu a garáž je větší než dům. Takhle vypadá bydlení mladé rodiny z Nového Zélandu.

Související obsah

Otec dvou dětí Takeši Teruja (37) totiž okolí rodinného domku proměnil v závodní okruh. Prohání se po něm ve svém vytuněném speciálu a při driftování jen o centimetry míjí rohy domu.

Podívejte se sami:


Jako automechanik tráví spoustu času v garáži, kde vylepšuje svůj Nissan Skyline 370GT. Pak s ním blázní kolem domu. Za úpravu zahrady na závodní dráhu utratil Teruja v přepočtu skoro čtvrt milionu korun, většinu práce udělal sám. "Driftování pro mě znamená mnohem víc než jen nějaký koníček. Je to můj život, můj životní styl," popisuje Teruja, který se na Zéland přistěhoval před devíti lety z Japonska.

"Driftovat jsem se učil už v Japonsku. A pokračoval jsem tady. Teď se můj sen stal realitou," říká nadšeně. Dům prý vybíral už s tím, že se na pozemek musí vejít malý okruh. "Je hodně bláznů po celém světě, kteří mají skvěle vypadající supervozy, závodní auta i speciály upravené pro driftování. Ale kdo z nich má vlastní dráhu kolem svého domu?!" dodává.

Související obsah

Sousedi prý jeho vášeň pro motorsport chápou. Ale co na to jeho rodina? On sám tvrdí, že ho žena podporuje. Manželka má ale poněkud jiný pohled. "Ne, rozhodně to nepodporuju. Nikdo nechce mít závodní okruh kolem domu. Je to blázen. Totální blázen," říká žena s dvěma malými dcerami v náručí. "Je to táta, ale vypadá to, že sám ještě nevyrostl," doplňuje.

Anna (3) a Sára (1) prý alespoň budou mít, kde jezdit na kole. Ovšem, když je jejich bláznivý táta na trať pustí…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události