Vybrždění

Blázen ohrožoval lidi na silnici! Ve smyku je vybrzdil přes ruční brzdu!

Agresivní řidič ohrožoval ostatní na silnici mezi Bílinou a Chomutovem. Všechno spustilo pouhé zatroubení na kruhovém objezdu. Pak se strhla mela, kterou zachytila palubní kamera. Muž pak začal posádku v autě za sebou vybržďovat, dokonce před nimi zastavil napříč dvěma pruhy.

Na začátku byl poměrně banální incident, kdy řidič najel na kruhový objezd, přestože tam stála auta. Zpětně přiznal, že ženu v autě na kruháči omezil. "Určitě jsem nechtěl paní ublížit, chtěl jsem jenom nechat volný průjezd. Takže jsem do toho kruháče nenajel, paní to nepochopila a najela tam, takže v tom případě jsem to pak objel," popsal.

Jenže jak dokazují záběry z palubní kamery, z auta před ním vzápětí vystoupil muž a šel říct řidiči pár peprných slov. "Nechtěl bys ten řidičák vrátit, ty magore?" křičel na řidiče. "A vy? Podívejte se, co děláte!" odpovídal napadený.

Podívejte se na celou zběsilou jízdu:

Znáte totoožnost muže, který svými manévry ohrozil životy ostatních lidí na silnici? Napište nám na mail zpravy@nova.cz, nebo nám zavolejte na číslo 606 09 09 09. Děkujeme.

Pak se zdá, že si to vyříkali. V šoférovi, kterého se původní incident ani netýkal, ale bouchly saze. Zastavuje provoz. Posádka uvnitř se raději zamkla, protože rozčilený řidič přiběhl až k autu a bouchal do okna. "Otevři to!" křičel na vyděšeného řidiče a jeho spolujezdkyni.

Související obsah

Poté se všichni opět rozjeli, ale agrese řidiče se stupňovala. "Najednou vidím ve zpětným zrcátku, jak se pán ke mně řítí. Začal mě předjíždět a začal mě vybrzďovat," uvedl. A ne jednou a pořádně natvrdo. To už měla posádka strach, a tak volala na policii.

Pokud si myslíte, že nic horšího, než vybrždění, se na silnici nedá udělat, mýlíte se. Řidič auto předjel, prudce zatočil a přejel napříč dvěma jízdními pruhy. "Nech ho, jeď pryč, já se bojím, že do nás nabourá," je slyšet zoufalá spolujezdkyně.

"Přes ruční brzdu tam postavil napříč své vozidlo. Ohrozil můj život, mý spolujezdkyně, ohrozil vzadu životy v dalších autech," prohlásil poškozený řidič. Policista na telefonu posádku uklidňoval. Na místo poslal hlídku, agresor ale stále nepolevoval.

Související obsah

To už policista potvrzuje posádce, že muž v amoku ohrožuje i další řidiče. "On ohrožuje možná i ostatní, protože už mám tady další oznámení," sdělil dispečer.

Zběsilá jízda skončila těsně za Mostem ve směru na Chomutov, kde řidiče definitivně zastavila policejní hlídka. "Policie bude nyní vyhodnocovat poskytnuté video a vyslechneme zúčastněné osoby a poté rozhodneme o právní kvalifikaci," informovala policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Ivan Berka/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události