Jízda v protisměru

Další hazardér u Liberce. Ze tmy se vyřítil v protisměru! VIDEO

Další hazardér u Liberce. Ze tmy se vyřítil v protisměru! VIDEO
Zdroj: TN.cz

Řidiče jedoucí ve středu brzo ráno z Liberce směrem na Chrastavu šokoval vůz v protisměru. Video ukazuje, jak nebezpečná jízda to byla. Když se takový hazardér vyřítí ze tmy, rozhodují o životech zlomky vteřin. Rychlostní silnice číslo 35 nejspíš podobné případy přitahuje. Není to dlouho, co na stejném úseku jiný šofér v protisměru způsobil dvě nehody.

Nejdřív se za zatáčkou objeví světla a pak v protisměru prosviští auto. Na reakci není skoro žádný čas, o tom, jestli se stane neštěstí, rozhoduje spíš náhoda.

Záběry, které zachycují riskantní jízdu v protisměru po R35 na Liberecku, nám poslal jeden ze čtenářů. Kamera v jeho autě je natočila v noční tmě na dvouproudovce z Liberce směrem na Chrastavu.

Související obsah

Přestože šoféra protijedoucí auto dost vyděsilo, stihl aspoň několikrát zablikat dálkovými světly. “Řidič začal okamžitě brzdit. Vypadalo to, že si do té doby ani neuvědomil, že jede v protisměru,“ popsal autor záběrů.

Oba směry tam oddělují svodidla, takže auto se muselo dostat do protisměru chybným manévrem na nájezdu nebo u čerpací stanice v Liberci.

Policisté nemají o vražedné jízdě žádné hlášení. Řidič podle všeho stihl svoji chybu rychle napravit a jeho riskantní jízda se naštěstí obešla bez nehody.

Související obsah

Není to dlouho, co se ve stejném úseku v protisměru řítil jiný kaskadér. Ten na začátku října cestou z Liberce na Chrastavu způsobil dvě nehody. Modrá škodovka se v protisměru srazila se dvěma vozidly, než její jízdu ukončila přivolaná hlídka. Policisté jí zastavili u sjezdu na Chrastavu. Nehody se obešly bez zranění, ale chybělo málo, aby měly mnohem vážnější následky.

Podle policistů přitom nejde o rizikovou silnici. "Tento úsek nepovažujeme za nějak komplikovaný. Nájezdy jsou řádně značeny a měly by být dostatečně srozumitelné pro všechny řidiče. V nedávné době dokonce provedl kontrolu těchto míst náš dopravní komunikační inženýr, kdy se i z jeho pohledu nejeví tato místa problematická," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Snad se tedy podobné případy nebudou opakovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Jízda v protisměru

Důležité Události