Předjíždění

VIDEO: Šílenec v oktávce ohrozil několik životů. Policie ho nenašla

VIDEO: Šílenec v oktávce ohrozil několik životů. Policie ho nenašla
Zdroj: TN.cz

Při riskantních manévrech na nepřehledných úsecích českých silnic vyhasnou každý rok stovky životů. Některým řidičům je to ale nejspíš fuk, jak dokazují následující záběry našich čtenářů. Chyběly centimetry a tyto případy mohly skončit vážnou nehodou.

Po silnici mezi Olovím a Kraslicemi na Sokolovsku v klidu jedou tři auta. V zatáčce se ale mezi ně vřítí stříbrná oplastovaná Škoda Octavia. Úsek je naprosto nepřehledný, do zatáčky není vidět, přesto řidič oktávky předjíždí:

V jednom okamžiku jsou kvůli šílenému manévru v ohrožení minimálně čtyři lidé.

Řidič, který záběry natočil, je poskytl policii i s popisem předjíždějícího auta, dokonce i číslem registrační značky. Nabídl také identifikaci šoféra, kterého viděl z vozu vystupovat v Kraslicích a poznal ho.

Související obsah

Policie si s tím ale neporadila a případ z letošního června po 30ti dnech odložila s tím, že: "...nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující podezření, že jej (přestupek) spáchala určitá osoba."

Přestupek nakonec policie předala kraslické radnici a ta by měla hnát k odpovědnosti provozovatele auta. "Přesto že se nám nepodařilo ustanovit řidiče vozidla, byla věc následně oznámena k projednání správnímu orgánu MěÚ Kraslice pro obecnou odpovědět provozovatele vozidla za spáchaný přestupek," potvrdila Kateřina Böhmová z Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Podle policistů je videozáznam součástí spisu a má důkazní hodnotu, stejně jako další stovky záběrů, které policie v současné době od řidičů vybavených palubními kamerami dostává. "Ne vždy, je však pořízený videozáznam dostačující pro ustanovení konkrétního řidiče, který se přestupku dopustil. V každém případě ponese odpovědnost provozovatel vozidla," dodala Böhmová.

Související obsah

Také šofér, který natočil další riskantní manévr, zvažuje, že video předá policii. Důvodem není touha po tom někoho za každou cenu "prásknout". "Ale tito řidiči prostě nemají na silnicích co dělat!" zlobí se autor záběrů:

Video zachycuje hazardní jízdu, která málem skončila nehodou před pár dny mezi Rudolticemi a Lanškrounem ve východních Čechách. Na nové široké silnici se většinou tři auta vedle sebe vejdou, v některých případech si i řidiči uhnou na krajnici, aby pustili rychlejší vůz mezi sebe, ale spoléhat se na to rozhodně nedá!

A vyrazit doprostřed vozovky na takhle dlouhý úsek, to znamená ohrožení posádek několika aut. Obzvlášť pokud v protisměru přijede nákladní auto nebo velká dodávka. "Jezdím plachtovou dodávkou a v tu dobu jsem byl plně naložený," popisuje autor záběrů. Velké auto nemá tolik prostoru pro úhybný manévr a taky okamžitá reakce je pro šoféra s naloženým vozem mnohem složitější. "Pak se divíme, že jsou takové nehody, je to hazard se životy," dodává řidič dodávky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události