Vybržďovač

Firma promluvila o jízdě vybržďovače z Bíliny. Řekla, co s ním udělá!

Společnost Excon, jejíž zaměstnanec minulý týden na Mostecku vybržďoval osádku jiného vozu, vydala k případu nové vyjádření. Podle něj hodlá z chování zaměstnance vyvodit jasný závěr. Firma čelila na sociálních sítích velkému tlaku veřejnosti.

Policejní vyšetřování není jedinou nepříjemností, která řidiče bílé služební fabie čeká. K šílené jízdě se v pátek večer vyjádřil i jeho zaměstnavatel, stavební společnost Excon. Ze slov, která firma zveřejnila na sociální síti, vyplývá, že si muž zřejmě brzy bude muset hledat jinou práci.

"Vyjadřujeme politování nad chováním našeho zaměstnance, které je neakceptovatelné a je zcela mimo rámec naší firemní kultury. Naše společnost tento incident řeší se zaměstnancem v pracovně-právní rovině a z jeho chování vyvodí jasný závěr," ubezpečilo vedení společnosti.

Přestože zaměstnanci prošli školením řidičů, rozhodla se společnost k dalšímu mimořádnému proškolení všech pracovníků, kteří pro služební i soukromé účely využívají firemní vůz.

Společnost tento týden poté, co v úterý na případ upozornila televize Nova, čelila velkému tlaku. Na facebookovém profilu firmy byly desítky negativních komentářů. Ty neutichly ani poté, co se společnost poprvé k incidentu vyjádřila.

 

Související obsah

"S chováním našeho zaměstnance se neztotožňujeme. Hodnocení tohoto incidentu je v kompetenci orgánů činných v trestním řízení a nelze toto očekávat od nás. Za chování našich zaměstnanců ve volném čase nemůže nést naše společnost odpovědnost, neboť není v naší moci toto ovlivnit," uvedlo vedení Exconu nejprve k šílené jízdě.

Později firma informovala, že zaměstnanci odebrala firemní vůz a další postup konzultuje se svým právníkem.

Na firmu se dál valila kritika. "Je nám líto, že ač se evidentně jednalo o selhání jednotlivce, a společnost své zaměstnance řádně proškolila, je zde terčem vážných útoků a vyhrožování," tvrdí teď vedení firmy v příspěvku zveřejněném na sociálních sítích. Kvůli tomu dokonce na facebooku zablokovala firma možnost komentovat příspěvky.

CELÝ ZÁZNAM ŠÍLENÉ JÍZDY NAJDETE ZDE

Incident zachytila kamera ve voze druhého řidiče v pátek 26. října. Mladík omezil na kruhovém objezdu v Bílině jinou řidičku. Za křižovatkou před ním zastavila služební fabia, vystoupil z ní řidič a mladíkovi nadával.

Po chvíli se rozjel, ujel pár metrů, zastavil, vyběhl a začal se dobývat do druhého vozu. Vše pokračovalo na čtyřproudové silnici I/13 kolem Mostu. Fabia tam druhý vůz několikrát vybrzdila. Řidič se dokonce otočil napříč silnicí přes ruční brzdu! Ohrožovaný šofér na šílence za volantem zavolal policisty a hlídku k agresivnímu řidiči navedl.

Policie se chystá řidiče obvinit z obecného ohrožení, více v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události