Parkování

Řidič vyzrál na placené parkování. Dokáže ho přelstít od svého stolu

Řidič vyzrál na placené parkování. Dokáže ho přelstít od svého stolu
Zdroj: Policie

Chytrý způsob, jak se vyhnout placenému parkování, vymyslel Shawn Kennedy z Janeville v americkém Wisconsinu. Město nedávno zavedlo placené parkování po dvou hodinách volného stání. Běhat každé dvě hodiny přeparkovat? Ale kdepak! Tenhle chlapík přišel na to, jak problém vyřešit z pohodlí kanceláře. Vlastní totiž teslu.

Tesla do svých aut montuje “autopilota“, který umí s vozem popojet. Funkce Summon je určená k vyjíždění a zajíždění na úzké parkovací místo. Pomocí aplikace ovládáte auto na dálku telefonem a můžete s ním popojet dopředu nebo dozadu na krátkou vzdálenost, aniž by někdo seděl za volantem.

Související obsah

Ani v Tesle asi netušili, k čemu se funkce dá použít, oficiálně je autopilot určený jen na soukromé cesty. "Nebyl jsem si jistý, kdy bych mohl tuto funkci využít ... až dosud," vzkázal Kennedy na Twitteru.

Poté, co město zavedlo limit na parkování zdarma, prostě každé dvě hodiny s autem popojede na nové parkovací místo. Na dálku, pěkně od svého pracovního stolu. Jen k tomu potřebuje volné místo před nebo za jeho autem, z řady autopilot zatím vyjet neumí, upozorňuje web bestride.com.

Související obsah

Kennedyho fígl zaujal spoustu lidí. Jeho tweet už má skoro 400 tisíc lajků a přes 80 tisíc sdílení. Všiml si ho i šéf Tesly Elon Musk. Ten ke krátkému videu nejdřív napsal: "Cool haha" a pak avizoval aktualizaci funkce Summon.

Během šestí týdnů prý budou umět tesly následovat své “páníčky“ jako pejsci. Bude stačit držet tlačítko a auto pojede na souřadnice telefonu. Musk tvrdí, že vozy také dokážou samy brázdit parkovištěm, dokud nenajdou volné místo, budou umět přečíst značku a zaparkovat.

Technologii, která je napojena na kamery v autě, Tesla vyvíjí a zlepšuje už od roku 2015. Dostupná je pro Modely S, X a 3 jako součást balíčku "Rozšířený autopilot", který stojí 5 000 dolarů jako výbava nového auta, nebo o tisíc dolarů víc při dokoupení pro až dva roky staré vozy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události