Karavany

Nádherný přívěs pro dobrodruhy. Vypadá jako klíčenka a umí kouzla

Nádherný přívěs pro dobrodruhy. Vypadá jako klíčenka a umí kouzla
Zdroj: Romotow

Někdo ho přirovnává k USB klíčence, někomu připomíná zase rozkládací švýcarský nožík. Každopádně má tento karavan hodně futuristický design a také několik funkcí. Stisknutím jednoho tlačítka vykouzlí terasu ideální na posezení nebo na party.

Výrobce ho pojmenoval Romotow, což je kombinace slov room a move, tedy pokoj a pohyb. Tenhle pokojíček v pohybu vypadá opravdu úžasně už na první pohled. A co teprve, když předvede svůj vrcholný trik – po zaparkování se stiskem tlačítka promění – vysunou se stabilizační opěry, obytná část se otočí a vznikne krytá terasa, která zvětší podlahovou plochu o 70 procent. Ideální místo pro hosty, na grilovačku nebo na party.

Karavan Romotow navrhlo architektonické a designové studio W2 z Nového Zélandu. Na konceptu pracuje už šest let a teď slibuje, že mobilní domek v roce 2020 konečně dodá na trh. Podle výrobce jde o převratnou inovaci, která posouvá možnosti mobilního života na novou úroveň.

Ovšem pozor, tenhle stylový příbytek na kolech bude stát jako luxusní byt – cena se vyšplhá na 350 tisíc dolarů, což je skoro 8 milionů korun!

Uvnitř je ložnice s dvojlůžkem a obývací pokoj s gaučem, na kterém se po rozložení vyspí další dva dospělí. V mobilním hotýlku bude také kuchyňka a koupelna.

Součástí vybavení je zabudovaný audiostystém, všechna okna budou vybavena žaluziemi, teráska má mít teakovou podlahu jako luxusní jachta a zabudovaný výklopný elektrický gril. K party vybavení pak patří speciální markýzy a paravány, které můžou terasu proměnit také v další ložnici až pro čtyři hosty.

Solární panely na střeše se postarají o napájení i v případě, že karavan nebude možné připojit k síti v kempu. Firma zvažuje, že nabídne tři varianty v délce 4,5 a 6,5 nebo až 9 metrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Karavany

Důležité Události