Policie

Policista je za blbce. Nejdřív jel přes 220 km/h, pak způsobil požár

Policista je za blbce. Nejdřív jel přes 220 km/h, pak způsobil požár
Zdroj: YouTube

Slušným požárem skončilo pronásledování neukázněného řidiče na dálnici. Přitom zpočátku nešlo o nijak výjimečný zásah. Hlídka se vydala za autem, které jelo “jen“ přes 140 km/h. Řidič se nakonec pokutě na místě vyhnul, pro policistu ale tohle pronásledování nedopadlo vůbec dobře.

Na začátku tohoto příběhu z floridské dálnice je poměrně běžný přestupek – hlídka naměřila černému SUV rychlost zhruba 144 km/h. Policista pak předvedl první ostrý manévr, když se na pronásledování hříšníka vydal otočkou do protisměru přes středový dělící pás.

Následně policejní auto kličkuje po dálnici rychlostí až 142 mil v hodině, tedy skoro 230 km/h. Když policista pronásledovaný vůz dohoní, donutí ho zajet mimo vozovku na trávu, a pak se dějí věci!

Související obsah

Honička je už z jara, teď se dostaly ven záběry přímo z policejního vozu, které zachycují nejen zběsilé nahánění, ale i to, co se dělo poté. O případu informovala televizní stanice NBC2, celý záznam je zde:

"Jako bych cítil kouř," říká policista ještě, než stihne vůbec vystoupit. "Moje auto začíná hořet!" dodává o pár vteřin později. Policejní vůz rozehřátý ostrou jízdou totiž zapálil suchou trávu pod motorem. Policista rychle couvá a vytahuje hasicí přístroj. Marně. Hasičák nedokázal zprovoznit a požáru už nezabránil. Plameny se rychle rozšířily i na auto.

Policista pak už jen hlásí do vysílačky, že potřebuje pomoc hasičů. Nakonec volá na řidiče pronásledovaného SUV, aby raději odjel. Ten to s radostí provedl a nechal hlídku plamenům a dýmu napospas.

Související obsah

Velení floridské dálniční policie pak vydalo prohlášení, podle kterého by měli jejich lidé vždy zvážit, jestli při pronásledování hříšníků neohrožují bezpečnost ostatních. Policista zodpovědný za tento incident byl prý odeslán na dodatečný výcvik, aby si zopakoval, kde je hranice mezi trestáním nebezpečných řidičů a dohledem na veřejnou bezpečnost. Součástí školení mělo být i opakování správného postupu při zastavování pronásledovaných vozidel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události